Marzycie o tym, aby wasz blog wyglądał profesjonalnie? Przygotowaliśmy kilka tricków, dzięki którym całkowicie zmienicie design! Na początek zajmiemy się nagłówkiem, top menu oraz szerokością bloga.

Nagłówek

Nagłówek to wizytówka waszego bloga. Może być to zdjęcie lub nazwa, która wyświetla się na górze bloga. Do wyboru jest zwykły oraz animowany nagłówek. Jeśli chcecie dodać tradycyjny nagłówek, wystarczy przeciągnąć kafelek "Header" np. pod tytuł bloga i wgrać grafikę w odpowiednim rozmiarze.

Jeśli chcecie pokazać kilka grafik, należy przeciągnąć kafelek "nagłówek z animacją" np. pod tytuł bloga. Wtedy wasze grafiki będą wyświetlały się w formie slidera i dopasowywały do urządzenia, z którego czytelnik korzysta. Do wyboru macie czas przejścia, tekst oraz formę wyświetlania zdjęć - przyciski, sticky lub pełny ekran.

Top menu

Jeśli chcecie, aby wasz czytelnik w prosty sposób znalazł odnośniki do informacji o was, social mediów czy też archiwum bloga, top menu jest bardzo pomocną opcją. Jak je ustawić i dostosować? To proste. W designie bloga przeciągnijcie kafelek "Top Menu" np. nad nagłówek bloga.

Następnie dodajcie odpowiednie odnośniki, np. "O mnie", "Archiwum" oraz Instagram. W tym celu należy kliknąć na ustawienia Top Menu oraz dodać opcjonalne menu. Pamiętajcie, aby po ustawieniu każdego dodanego elementu klikać "Dodaj". Jeśli chcecie dodać w Top Menu inny odnośnik, niż podane, należy utworzyć podstronę. Utwórzmy przykładowo odnośnik "Współpraca". W tym celu kliknijcie w Twój blog->Pages i tam stwórzcie dowolną podstronę. Następnie wróćcie do ustawień Top Menu i wybierzcie swoją podstronę z listy Pages.

dodawanie podstron

dodawanie elementów top menu

Szerokość bloga

Warto ustawić odpowiednią szerokość bloga, aby wasze zdjęcia nie zajmowały całej strony, zwłaszcza, jeśli ich jakość nie jest najwyższa. W tym celu w szablonie designu ustawcie odpowiedni rozmiar. Możecie to zrobić wybierając szerokość na pasku (980px, 1080px, 1180px lub 1260px) oraz przesuwając suwaki nad tytułem wpisu możecie uzyskać dodatkową przestrzeń w postaci kolumn.

980px

1260px

Mamy nadzieję, że ten tutorial ułatwi wam profesjonalne zaprojektowanie bloga. Wkrótce kolejne części!