Nii....ja nüüd siis lühidalt meie teisest jõuluõhtust koos emmega👨‍👩‍👧‍👧. Kui üle - eelmine aasta olime empsi juures Soomes ja eelmine aasta  minu poolvalmis kodus, siis see aasta oligi aeg jälle uue koha jaoks - veetsime jõulud Pelle ja Birgiti uues kodus🏡.

Kõige suuremad pingutused tegi muidugi pererahvas meie jõululaua nimel, aga nii emps kui ka meie andsime vähemalt kuidagimoodi oma panuse ka. Emps tõi Soomest joulukinkkua ja igast muud head ja paremat kraami ja meie Maiduga tegime paar erinevat suupistet. Ja kõik oli loogens väga maitsev...kuidas siis muidu😃.

Jõuluvana meil teisel korral enam ei käinud, aga ausalt, jumal tänatud, sest kinke🎁 oli lihtsalt nii nii palju, et kes neid luuletusi oleks terve õhtu lugeda jõudnud...ja no kuulata veel vãhem😃.

Ma arvan, et ma olin seekord kingikunn...no ikkagi maailma parim laps...küll jõuluvana juba teab😇. No tegelt olin nats kaval ka - jätsin peaaegu kôik väljaspool pere saadud kingid ka selleks õhtuks.

Aga tõesti igaüks sai midagi endale soovitut...ma arvan vähemalt🙃. Mina igatahes küll sain ülihäid asju. Maailma suurimad tänud kõikidele jõuluvanadele🎅😘.

Hiljem saime veel sugulasi külla juurde, nii et seekordne (jõulu)pidu kestis meil kohe hommikutundideni😊.

Move your blog to Nouw - now you can import your old blog - Click here

Likes

Comments

Heihopsti! Long time no see!😁 Aga igatahes nüüd natuke siis juttu selle aasta jõuludest.

Igati lõbusalt nad möödusid...ja liigagi kiiresti. Nagu alati, kui on tore😊.


Õigel jõulupäeval olime issi juures...nagu juba traditsiooniks on saanud. Igati tore ju valmis ja kaetud jõululauda istuda. Mis elul nii viga😃. Nautisime kõike head, mis meile pererahvas valmistanud oli, kuni oligi käes aeg, kui uksel keegi koputas ja kõigis "väike" ärevus tekkis😮.

Ukse taga oli loomulikult ei keegi muu kui jõuluvana🎅. Nii et kõigil läks kiireks, et oma telefonidest kiiruga mõni luuletus leida. Tänapäeva maailm, kes neid luuletusi enam pähe viitsib õppida😉...no tegelikult valetan, Leel oli neid luuletusi ja laule ikka omajagu peas ka👌.

Peale jõuluvana käiku sõime veel magusat ja mõnnasime niisama. Teine üllatus peale jõuluvana oli ju veel - üks ütlemata nunnu ja väääga karvane jänkuke. Nii et saime teda imetleda ja nunnutada🐇🙃.

Igati mõnus jõuluõhtu pere ringis. Pidime oma kõhtusid ju ka järgmiseks päevaks hoidma, sest siis ootas ees juba järgmine jõuluõhtu😊.

Likes

Comments

Hmmm....pikk blogimispaus veel üks kord. Ja mida pikemaks see paus läheb, seda rohkem ma unustan, et mul üldse selline asi nagu blogi, olemas on😕.
Aga kuna tänane maailm on nii kiire ja nii kergesti võib juhtuda, et telefon kukub vette või arvuti annab otsad (mina ju otseloomulikult laisa inimesena mingeid asju ette ei võta, et kuhugi kindlasse kohta oma tähtis inf ja pildid paigutada), siis on mul lausa kohustuslik seda blogi elus hoida. Kasvõi ainult enda jaoks, et kunagi oleks, mida meenutada ja mäletada😊. Nii et ma üritan kõigest jõust ikka ka edasi kirjutada.

Aga nüüd siis asja juurde - käisime Iviga laupäeval grupiekskursioonil Riias. Hommikul juba enne 7 start Põltsamaalt polnud just kõige meeldivam, aga reisida ja ringi käia on ju nii lahe, nii et see väike unepuudus polnud hullu.

Esimene pikem peatus (pissipeatus oli meil loomulikult 5 - tunnise sõidu vahepeal ka) oli meil Jurmala veepargis. Tervelt 4 pikka tundi saime seal sullamulla teha. Kahjuks meil sealt ilusaid pilte pakkuda pole, sest kõiksugu pildimasinad olid keelatud, aga võin öelda, et nautisime me seal kogu raha eest. Isegi ühest veetorust julgesime alla  lasta💪😊. Ma arvasin, et ma see, kellel jänes püksis on, aga kui ma kogu selle liu aja Ivi nägu nägin, siia unustasin ise kartmise ära ja itsitasin terve aja hoopis tema üle😄.
Ühe pildi ikka saime salaja klõpsitud, enne kui üks vetelpääste kutt meid juba vahele võttis ja käed raudu tahtis panna👮‍♂️😊.

Edasi käisime me loomulikult kuulsas Lidos kõhtu kinnitamas. Kuna laupäeva pärastlõuna oli käes, siis võite isegi arvata, kui palju rahvast seal oli. Aga no kõik läks ikka suhtkoht kiiresti ja saime kõike taldrikule pandud juba õige varsti nautida.

Ja peale lõunat läksime me loomulikult ka imeilusasse Riia vanalinna. Olen seal küll paar korda juba käinud, aga koos giidiga ja jõuluajal, mitte. Nii et see oli suur suur pluss.

Kojusõidul hüppasime korra ikka piiripealsest kuulsast poest ka läbi. Kes siis sellise võimaluse  kasutamata jätab?😄. Ja öösel peale keskööd olimegi jälle kodulinnas tagasi.


Mõnus päevane ärasõit ja lõõgastus. Oleksin seda küll tuhat korda rohkem nautinud, kui poleks seal haigeks jäänud. Veepargis oli mullivanni vesi nii soe, et pani lausa südame puperdama ja arvasin, et läheb ruttu üle, aga kahjuks läks olemine ainult kehvemaks. Nii et koju jõudsin üle 38-kraadise palavikuga🤒.

Aga nüüd juba parem ja võin loodetavasti  homme jälle tööle minna!
Toredat uue nädala algust ja loodetavasti jõuan siia juba õige pea tagas!😗

Likes

Comments

Heihei! Lisa mu paarinädalatagusest Hispaania puhkusest. Kuna me Barcelonale nii nii lähedal olime (~60km), siis võtsime ühel päeval ette ka sõidu sellesse imeilusasse suurlinna.

Sinnasõit  tekitas juba nii mõnusa tunde, rong sõitis terve tee ranna äärt mööda ja pealekauba tuli veel poolel teel rongi üks ütlemata äge laulik tuju tekitama🎹🎶.


Kohale jõudes ootas ees meid järgmine üllatus☺. Maa-alusest rongijaamast otse Barcelona keskusesse väljudes pidime veidi silmi hõõruma ja mõistatama, et kuhu me õige sattunud oleme. Kõikvõimalikud kohad olid rahvast pungil täis, hispaania (ja kataloonia) lipud õlgadel, võidukalt ringi käies, vahetevahel midagi hõigates, lauldes. Kui neti ruttu lahti tegime ja uurima hakkasime, siis saime aru, et tegemist oli sealse mingisuguse riigipühaga. Ma ei oska öelda, kas hispaanlased tähistavad kõiki pühi nii või oli kõik "natuke" võimsam tänu sellele kataloonia iseseivumise jutule🤔. Igatahes natuke hirmutas küll see kõik...ja samas natuke huvitas ka🙃.

Kõik oli õnneks kokkuvõttes suhtkoht rahulik, nii et saime isegi hop on hop off bussiga tuuritama minna (bussi ring oli küll mõningte muutustega). Nii et käisime ära kuulsal jalgpalli staadionil Camp Noul ja nägime mitmeid ja mitmeid kunstiajalooski tuntuks tulnud imeilusaid ehitisi.

Kui aus olla, siis olid Barcelona keskuses tõeti peaagu kõik ehitised nii ilusad, et pilte klõpsida lihtsalt oli võimatu. Iga järgnev maja oli jälle ilusam kui eelnev👌.

Seiklusrikka Barcelona päeva lõpetuseks võtsime me loomulikult ka peatänava välikohvikus veel kohalikud kuulsad sangriad ja paellad ja tähistasime toreda päeva lõppu🍹.

Likes

Comments

Õhtust! Nagu mu miljonitest insta piltidest näha ja aru saada on, siis käisin vahepeal soojemas kliimas puhkamas🌞.
Mööda ilma on ikka nii mõnus ringi reisida. Endal on mul veel avastamist küll ja rohkemgi veel, aga nii lahe on ikka maailma uudistada. Näha, kui erinevad me kõik oleme ja samas,  kui sarnased me kõik oleme, ükskõik, kus maailmajaos me ka ei elaks.

Seekordseks reisi sihtkohaks sai Hispaania ja Lloret de Mar. Pisike rannikuäärne kohake Barcelona ja Girona lähedal. Hullult ilus oma kiviste rannaäärte ja mõnusate randadega💛.

Esimestel päevadel panustasime me ikka päikesele ja jooksime pärast hommikusööki kohe hotelli bassu äärde. Õnneks küll taipasime mõne päeva möödudes ka kohalikke randasid uudistama minna, sest need olid lihtdalt super👍. Aga bassu ääres jahutava koksiga polnud ka just hädaldamist väärt, välja arvatud jääkülm vesi ja kärbsed, kes kunagi rahule ei jätnud🐝😄.

Lisa juba järgmine kord. Muidu tuleb piltide uputus kõik ühe korraga😊.

Likes

Comments

Õhtust! Mul oli plaan terve tänane õhtupoolik tubli olla, aga nagu väga tihti, siis plaaniks see jäigi😊. Ma olen alati selline tüdruk olnud, et mulle meeldib koristada ja muid asjalikke asju teha alati siis, kui väljas on veel valge. Kui juba pime, siis on õige aeg ennast tv ette kerra tõmmata ja lihtsalt olla. No ja täna oleks see päev olnud, kui jõudsin töölt juba 16.30 paiku koju ja "heledat aega" veel mitu tundi ees. Aga ei, kuidagi see nii jälle juhtus, et laisklemine võitis.
Nii et plaanitud kohvri pakkimine jäi jälle tegemata. Vähemalt nii palju sain tehtud, et tõin kohvrid keldrist tuppa...hea algus seegi😀.
Ja kohvreid peaksin ma pakkima seetõttu, et juba laupäev on käes aeg vihmased ja jahedad ilmad unustada ja puhkust nautima hakata...jeiii🌴.

Oligi juba liiga pikk vahe sees viimasest korrast. Täpselt aasta tagasi  viimati, kui täpsem olla. Ok, aastavaetuse Berliini reis ka, aga see polnud ju ikka see☺. Loomulikult vägev oli seegi, aga päikese alla peesitamisele ei saa miski vastu🌞.

Aga ühesõnaga, tundub, et lähen seekord tühja kohvriga, sest see pakkimine ei õnnestu kohe kuidagi💼☺.
No see-selleks, eks ma midagi ikka kotti visatud saan, iseasi, kas midagi selga sobib, pole ju suveriideid peaaegu üldse siin meie  suves kanda saanud.

Aga sel ajal, kui mina väljateenitul puhkusel olen, minge teie minu töö juurde Schmidti majja meie uut a'la carte menüüd testima😉. Õppepäeval tehtud söögid olid tõesõna keelt alla viivad. Julgen soovitada☺. Enda lemmik oli veis ja üllatuslikult ka risoto.

Aga ok, mina lähen laupäeval ja naudin mõnda aega palmi all selle ägeda tüdrukuga elu ja teie minge head sööki nautima!😉
Järgmise korrani!💗

Likes

Comments

Õhtust! Nagu kõikidele areneda tahtvatele ettevõtetele ikka omane on, tahetakse ajaga kaasas käia, areneda ja alati oma klientidele paremaid elamusi pakkuda. Nii ka loomulikult meie☺.

Nii me võtsimegi ühel ilusal augustikuu päeval kogu Schmidti maja kollektiiviga vaba päeva, panime resto uksed päevaks kinni ja suundusime pealinna poole uusi teadmisi ja tarkusi saama👩‍🎓.

Kuna kiire suveperiood on just selja taha jäetud, siis oligi meil peale selle, et uusi teadmisi saada, ka lihtsalt ülitore niisama koos olla ja tööaaju arutada/plaanida.

Muidugi, kord, kui me juba Tallinna pääsesime, käisims ka ise erinevaid söögi-, joogikohti proovimas. Jõudsime tervelt kolmes kohas mõnnamas käia: Gastro keti Carmen Cafes, Väike Rataskaevu 16-s ja Manna La Roosas. Tõesti, kõik kohad olid ülimõnusad, nii et suur suur raskus oli ennast igast kohast minekule saada☺. Ekstrapunktid hullult meeldivale (ja nunnule) Rataskaevu teenindajale!

Et jah, oli üks vägev päev koos veel vägevate töökaaslastega. Saime tõesõna mitmeid uusi ideid ja mõtteid, kuidas ennast veelgi paremaks saada. Ei tohi unustada, et me ei ole suurlinna restoran ja kõik asjad pole lihtsalt ja loogiliselt meil siin väikelinnas võimalikud. Aga anname endast parima ja loodetavasti tulete meile ikka ja jälle külla😉. Uuendusi on tulekul😊.

Likes

Comments

Tere hilisõhtut! Suvi selleks korraks siis jälle läbi. Uskumatu, aga tõsi. Pole nagu teist olnudki😟.
Jube kiirelt on see igatahes möödunud. Aga kui nüüd tagasi mõelda, siis täitsa palju on juhtunud, nii mõndagi kohta jõutud ja nii mõndagi tehtud, hoolimata sellest, et suveperiood ka töö juures see kõige kiirem just on.

Suve üks kõige lahedamaid asju oli loomulikult Weekend festival. Jaa, isegi teine aasta järjest oli seal superlahe. See aasta ei olnud võibolla sellist "vasika vaimutust" peal nagu eelmine aasta, aga saigi kõike rohkem planaeerida ja nautida🎀.

Ilm oli kokkuvõttes ka suhtkoht ok, sai ikka lühikestes ringi lipata (ja igavese kurguvalu saadud🙊🙈). Aga no mõned korralikud tuule- ja vihmahood saime me ka ikka traditsiooniliselt kaela.

Aga jah, lõputult lõbus meil oli. Ikka ja jälle üllatus ka endale, et need kolm "rasket" päeva seal nappu visates üle elasime. Elagu meie👏👏👏😊.

Kiitus ja kummardus sulle Kristi😘, oli 👍👍👍.

Likes

Comments

Õhtust õhtust! Kiire sissekanne enne magamaminekut. Eile oli meil Põltsamaal kohvikute päev. Ja tegelikult oli meil siin nädalavahetusel üldse palju asju toimumas: Eesti meistrivõistlused kardisõidus, fitgames, Ewert and the two dragons kontsert lossihoovis, pühapäev veel vabariigi taasiseseivumispäev....nii et asju oli oh kui palju👍.

Aga natuke pikemalt siis kohvikute päevast. Ise sain sellest (poole kohaga) osa võtta juba teist aastat. Igasugu heade ja veel paremate asjade söömisest ei saa ju ära öelda. Ja pealegi on kõik kohvikud nii nii palju vaeva näinud ja nii vägevaid asju kokku küpsetanud, et uute ideede saamiseks on see lihtsalt parim paik.

Kuna ma ise ka pühapäeval tööl pidin olema, siis kõikidesse kohvikutesse ma muidugi ei jõudnud. Aga enne tööd me Iviga ikka mõned paigad läbi vurasime😊. Ja meile hullult meeldis kõik, mida nägime ja kõil, mis kõhust sisse läks😊.

See aasta on kuidagi kõik veelgi ägedam, paljud kohvikud on endale ka esinejaid ja tegevusi niisama söömise kõrvale leiutanud👍, nii et ma pakun, et kõigil oli tükk tegu, et kõik 23 kohvikut läbi käia. Iga uus koht oli eelmisest veelgi toredam ja äraminek veelgi raskem🙃.

Õnneks peale tööpäeva jõudsime me ka meie lemmikut Alen Vezikot kuulama ja nautima. Milline naine küll saaks ei öelda kitarriga imeilusaid laule laulvale noormehele?😛.

Ja päeva lõpetuseks läksime veel lõdvestuma ja uut energiat leidma joogakohvikusse🤸🏻‍♀️. Ülimõnus lõpp kiirele päevale!

Likes

Comments

Ma ei teagi kust alustada, kas viimase aja asjadest või siis sealtmaalt, kust viimati pooleli jäin? Nüüd vist küll olen rekordpausi teinud blogimises. Igatahes täna siis veidi juttu kuu aja tagusest vägevast päevast, päevast, kui me töö naiskonnaga osalesime mudajooksul🏃🏻‍♀️🏊‍♀️. Või no tegelikult ei teagi, kas seda jooksuks saab nimetada, sest tegelesime roomamise, ujumise, koperdamise, appikarjumise, vandumise, itsitamise ja kõige muuga vist rohkem, kui jooksu endaga😄.

Kahju, et mul selle blogisissekandega nii kaua aega läks, sest kõik värsked emotsioonid on juba ununenud, aga seda mäletan ikka, et igati vägev see värk oli👍👍👍. Pole ju 10 kilomeetrit peaaegu et mitte kunagi jooksnud, nii et kui veel lisada see mudahunnik ja igasugu takistused teel, siis ei saagi aru, kuidas ma üldse sinna jõukatsumisele minna julgesin?😊 Aga tõesti, see läks ootamatult lihtsalt. Otseloomulikult oli mul keel kogu aeg vestil ja surm silme ees, aga kogu see möll ja adrenaliin ja toredus panid selle raskuse täiesti unustama😊.

Ja loomulikult oli niiii lahe koos kõigi teistega seal rajal möllata. Nii mitmestki takistusest poleks me ilma heasüdamlike noormeeste abita kuidagi üle saanud. Arvatavasti siiani veel üritaks sellest autokummide takistusest jagu saada🙃. Nii et meie suurimad tänud teile kõigile, kes abiks olite. Näost - näkku polnud võimalik tänada, kuna välimus oli seal rajal kõigil suhteliselt tundmatumiseni muutunud😄.

Ja teate, mis kõige ägedam? Meie tiim panin naisvõistkondade arvestused vòistluse kinni. Ma ei tea küll siiani kuidas, sest omaarust finišeerisime suht lõpupoole, aga ju siis oli seal tagapool ikka teisi veel😄. Tervelt 13 naisvõistkonda oli.

Schmidti maja ainuke meesosaline sai ka meeste seas oma vanuseklassis superhea teise koha. Nii et tuleb välja, et ühed tublid ja krapsid tegelased meil tööl seal kõik😜.

Nüüd ootame juba pikisilmi järgmise aasta võistlust, äkki isegi jõuab seekord paar korda enne võistlust jooksurajale, et vastupidavust natukenegi treenida.

NII TORE OLI👍

Likes

Comments