Tak, właśnie. Dopadła mnie jesienna chandra. W środku lata? Otóż to! Pogoda za oknem wcale nie rozpieszcza. Szaro, pochmurno, zimno. Też łapiecie doła, gdy cały czas pada? Gdy, zamiast biegać po ulicach w kolorowych, krótkich sukienkach, trzeba postawić na jeansy?

Jednak nie możemy pozwolić by pogoda miała wpływ na nasz humor. Oto moje sprawdzone sposoby jak nie dać się jesiennej chandrze:

1. Znajdź czas dla siebie!

Nadgoń seriale, przeczytaj książkę na którą nigdy nie miałaś czasu. Oczyść umysł. Zaplanuj sobie coś na kilka dni do przodu i dąż do tego aby to ośiągnąć. Taki odpoczynek od codzienności z całą pewnością wyjdzie Ci na dobre!

2. Zadbaj o ciało

Nałóż maseczkę, weź długą, gorącą kąpiel. Wklep balsam, zrób paznokcie. Od razu polepszy Ci się humor jeśli w lustrze zobaczysz piękna i zadbana kobietę!

3. Duuuuuużo czekolady!!!

I nie mówię tu wcale, żeby od razu porzucać dietę. Raz na jakiś czas można sobie pozwolić. Poza tym, nikt nie mówił, że to musi być mleczna czekolada. Zamiast tego sięgnij po gorzką z dużą zawartością kakao. A już na pewno poprawisz sobie humor pijąc kubek gorącej czekolady. Zawsze działa!

4. Zaplanuj urlop

Myśl, że w sierpniu znajdę się w gorącej Turcji od razu napawa mnie optymizmem. Czas zabijam sobie myślami o tym co muszę ze sobą wziąć, o tym co będę robiła na miejscu, o pięknej pogodzie, orientalnym jedzeniu i o odpoczynku. Nic tak nie poprawia humory jak organizacja urlopu.

5. Zrób porządki

To naprawdę pomaga! Od razu poczujesz się lepiej. Możesz puścić sobie swoją ulubioną muzykę i tanecznym krokiem posprzątać przestrzeń, która Cię otacza. Nie będziesz miała czasu myśleć o brzydkiej pogodzie, a i spalisz trochę upragnionych kalorii! Dodatkowo będziesz z siebie dumna. 100% pozytywnie naładowana energią.


A jakie są Wasze sprawdzone sposoby na jesienna chandrę?

Buziaki i nie poddawajcie się!

Patrycja

Likes

Comments