Header

Sellel aastal jooksin Maijooksu juba neljandat korda, mis aga veel ägedam - enda kõige kiirema maijooksu ajaga! Kui stardiprotokolli vaadata siis minu numbri taga on hirmutavad DNF! ehk siis maakeeli DID NOT FINISH. Ju siis oli kiip vigane või vehkisin finišhis liialt kätega, kes seda teab, aga kindlasti oli jooks alla 35min, mida ma ka tahtsin!

Ilm oli super! Kergelt on õlad punased, aga see on selline kena jooksja päevitus ;). Tuju oli/on mega, jooksin koos ema ja Tiinaga - kõik jäime aja ja jooksuga väga-väga rahule! Muidugi ei saa mainimata jätta parimaid kaaslasi Aivarit ja Hansu :P Kes vastutasid video/pildi eest ja aitasid üle aia! Kiire ülevaade Maijooksust, aga seoses sellega tekkis nii suur soov kirjutada jooksust ja enda kogemusest, keda vähegi jooksmine huvitab siis keep on reading!

Jooksmine on minu jaoks alati olnud sport nr 1. See on nii lihtne - pane tossud jalga või ära pane, aga mine lihtsalt jooksma! See ei nõua tihti rohkemat kui pisut tahtejõudu. Olen jooksnud on/off põhikoolist saati. Nooremana pigem sprint ja mida vanemaks seda rohkem paelus pikamaajooks. Sprint on mõnus, kiire ja täis adrenaliini, aga pikamaajooksus on minu jaoks see miski! See tunne, et sa jõuad, uhkus ja eneseületus. '

Väga kaua tegelesin jooksmisega kui lihtsalt trenniga, et kaalust alla võtta ja teha kardiot. Sellel ajal ei osanud ka väga jooksmist nautida, pigem trenn, mis tuleb ära teha - kindlad minutid ja vahemaad. Siis oli muidugi ka elustiil ja toitumine hoopis teine. Mind ei ole küll õnnistatud üüratu tahtejõuga, aga see eest on kuhjaga uudishimu ja õpihimu. Kui midagi häirib või on valesti siis ma uurin ja loen läbi nii palju artikleid ja raamatuid, teen igasuguseid teste ja katsetan uusi asju, kuni leian selle mis meeldib. Nii ka jooksmisega.

Jooksmise puhul on õppimine veel eriti huvitav! Kuulata enda keha ja samaaegselt arendada võimeid - I feel like a superwoman! :D Jooks võib tunduda keeruline kui see liigselt tehniliseks ajada - hingamine, õiged jalanõud, tehnika, pulss jne jne. Muidugi see kõik on väga tähtis, aga mis peamine - ENESETUNNE! Joosta tuleb nii, et keha ja meel on rahul ja õnnelikud. See mulle meeldibki tervisejooksu puhul - ma ei võistle kellegiga! Ma arendan oma keha ja võimeid, mitte end liigselt purustades, mida juhtub tihti tippspordis.

Kunagi mõtlesin, et miks ometi inimesed jooksevad maratone ja veel hullem ultramaratone, nüüd tundub see, aga vägagi loogiline :D You just cant stop! Eelmine hooaeg oli lausa piin, kui päris mitme vigastuse tõttu ei saanud palju joosta, aga ei ole hullu, seda ägedam on vormi üles kiskuda nüüd! Rahvajooksud on mõnusad näited sellest kuidas koguneb posu jooksufanatte - jagatakse emotsiooni ja tugevust!

Jooksurajal kohtume!


Design your blog - select from dozens of ready-made templates or make your own; simply “point & click” - click here!

Likes

Comments

Olen siiani nii excited! ​Eile soovitasin kliendile kreeme ja jäime pikemalt rääkima kosmeetikatoodetest, jutu sees tuli välja, et ta kasutab kreemide, duššigeelide, šampoonide jne. ostmisel alati app-i , mis näitab kõiki toote koostisosi ja samuti seletab lahti, mis need on. Endale saab luua profiili ja panna kirja eelistused, mis komponente ei tahaks tootes näha. Näiteks mina valisin vegan ja plastikuvabad tooted. 

Õhtul kui koju jõudsin , kriipsutasin enamus tooteid läbi ja sain nii mõnegi üllatuse osaliseks. Kõige suurem üllatus oli Palmersi kehakreem, mis lubab olla looduslik ja orgaaniline, samas sisaldades MI ehk methylisothiazolinone, ​mis võib tekitada dermatiiti (millega ma korduvalt hädas olen olnud). 

Ühesõnga, kindlasti üks app mida jään kasutama ja soovitan ka sõpradele. Mõistan, töötades ilumaailmas, et kõik kreemid ei saagi olla orgaanilised ja "puhtad", et lubatud tulemust anda, aga huvitav on teada ja uurida erinevate koostisainete mõju ja olemust ning kui suures koguses seda on lisatud. 

Taolisi app-e on erinevaid, mina kasutan CosmEthics-i nimelist, mille pildi ka siia lisasin. Huvitav fakt - CosmEthics-i on väljatöötanud meie põhjanaabrid soomlased!! :) 

Pilt ja info: http://www.cosmethics.com

Likes

Comments

Viimasel ajal on lemmikuks kujunenud hommikupudrud! Mitte, et ma neid varem ei oleks söönud, aga nüüd lausa igal hommikul. Maitsev puder pähklite ja rosinatega, lisandiks moos, PB, kaneel ja muidugi omaaia õunad!! Yummm!!! Kaks ühes - väga maitsev ja toitev, ehk siis kõht on kaua täis, mis on praegu eriti tähtis, sest alates augustist olen uuesti trenniga alustanud. 4-5x nädalas. Jooksen, käin Reval Spordis rühmatreeningutes ja jõusaalis või kui nv olen maal siis jooksen Lemmega ringi ja teen põhiliselt oma keharaskusega trenni või taon poksikotti. 

Sügis on mu lemmik aastaaeg. Lisaks sellele, et on ilusaimad viimased suveõhtud on väljas ka uus hing - õhk on klaarim ja värskem ning muidugi kõige tähtsam - TOIT!! Õunad saavad valmis, porgandid, peedid, viimased tomatid-kurgid täiesti oma hoovist! Kõige parem hommik ongi kui saab maal ärgata, kõndida paljajalu õue,  tervitada/nunnutada Lemmet ja Rokit ja siis otse põllule või kasvuhoonde, et valmistada mõnus hommikupuder või smuuti! 

Värskest ja värvilisest toidust saab nii palju vitamiine ja energiat, üldine enesetunne on mitu korda parem. Jõuan ja tahan rohkem teha ning meel on puhtam. Viimasel ajal olen tunduvalt rohkem ka joonud vett, eriti lemmik muidugi vana hea sidruni või laimiviiluga jahe vesi (peaks vist olema toasoe), aga sellega pean veel harjuma!

Päevasoovitus kõigile!! Sööge kasvõi 1 õun või paar värsket porgandit päevas ja nautige meie mõnusat ja hubast sügist!

Liisa,

Likes

Comments