Havandan by Beef Gourmet

Emirgan sk. no 30/B Reşitpaşa Mahallesi Sarıyer/ İstanbul

Kod: Rahat

Mod: Yeni tatlar 🥄

Köz patlıcanlı sufle..

Ispanaklı boşnak böreği..

Avokadolu cacık..

Havandan'da günün menüsünden tadabildiklerimden bir kaçı. Bir arkadaşım; "İstanbul'da yiyebileceğin en lezzetli cinnamon roll ları burada bulursun" demişti. Cinnamon roll tatma fırsatı bulamadım ama yediğim diğer her şey bu yorumu doğrular nitelikteydi.

Reşitpaşa Mahallesinin gelişim hızından Misk Floral Cafe yazımızda bahsetmiştik. İstanbul'un sunduğu sonsuz mekan seçeneklerine yakın geçmişte eklenen bu ikisinin arasında 30 m bir uzaklık belki var belki de yok (mesafeler konusunda hep çok kötü olmuşumdur.)

Burada giyeceklerinizin rahatlık seviyesini belirlemekte özgürsünüz. Ancak skala şöyle: rahat, çok rahat ya da çok çok rahat. Yani eşofmandan şalvara, şalvardan culotte (etek pantolana) e devam eden seviyelerde giyinebilirsiniz.
Move your blog to Nouw - now you can import your old blog - click here!

Likes

Comments

Chado Tea Topağacı

Avukat Süreyya Ağaoğlu Sok. No: 31 Nişantaşı / İstanbul

Kod: Çabasız şıklık


Mod: Bi' çay daha?


Japonca Cha; çay,

Dō ise yol demekmiş...

Yani "the way of tea".

Yani "çayın yolu"ymuş Chado. Aslında bir çeşit Japon çay seremonisi.

Chado istiyor ki; "Dünyanın farklı yerlerinden özel çayları keşfedin." Topağacının sunduğu (neredeyse) sınırsız harikalardan biri daha... Son zamanlarda Dünya'nın geri kalanıyla birlikte -hatta biraz da Dünya'nın gerisinde- Türkiye'de de kahveyi tutkuyla sevenlerin sayısında ciddi bir artış oldu. Durum böyle olunca çoğumuzun ilk aşkımız olan çayı unuttuk.

Chado'da çayı yeniden sevmek için çeşit çeşit aromalarda çeşit çeşit sebepler var.

Peki ne giyilir 🤷🏽♀️ sorusuna gelecek olursak. Chado Toğağacı'nın tatlı küçük bir avlusu var. Kar kış dinlemeyip her mevsimde dışarıda oturanlar öncelikle mevsim şartlarına göre giyinmeli. O küçük avludan alınan keyfi mekanın iç kısmından alamayacağınızı söyleyebilirim. Sonra da Nişantaşı'ndaki mekanlar için daha önce söylediğimiz gibi; şaşkın bakışlara maruz kalmak istemiyorsanız, rahatlığın çok da ucunu kaçırmayın.

👇🏻 gibi oldukça basic giyinip, kırmızı bir rujla sanıldığı kadar umursamaz olmadığınızı gösterebilirsiniz.


*** Chado çayları evinizin rahatlığında denemek isterseniz www.chado.com.tr'den satın alıp kargo ücreti ödemeden bunu yapabilirsiniz.
Likes

Comments

Bomonti Ada - Kilimanjaro

Merkez Mahallesi, Silahşör Caddesi, Birahane Sokak, Bomontiada, Şişli/İstanbul

Kod:
Çabasız şıklık 💄

Mod: Müziksever

Bizim gibi acıkınca hiçbir şeyden keyif alamayanlar varsa aranızda anlarlar ki; aç ayı Jakuzi konserinde bile olsa oynamaz! O zaman şunu da bilirsiniz ki karnını doyurup üstüne de bir iki kokteyli içen ise oynama deseniz de oynar. BomontiAda'da konser gecelerinde önce karnınızı doyurun. Ne de olsa konserlerde en azından "salınmak" adettendir.

"Jakuzi" gibi alternatif müzik gruplarının konserleri yeni tarzlar denemek için en ideal ortamlardan biri. Ama öncesinde yemeğinizi Kilimanjaro'da yiyecekseniz biz deriz ki; deneyinizi bir sonraki sefere erteleyin. Akşam yemeği için şık konser için çabalamamış bir görüntüyü bir araya getirin. En önemlisi: rahat bir ayakkabı giymeyi atlamayın👟

Sizin en sevdiğiniz Jakuzi şarkısı nedir?

Likes

Comments

Yeşil No: 11

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Osman F.Seden Sokağı, No 11, Şişli/İstanbul

Kod: Sade şık

Mod: Fit 🌱

Adı yeşil, içi yeşil, dışı yeşil. Topağacındaki bu küçücük mekan sağlık meraklılarının yeni yeşil adresi. Spordan çıkıp taytınızla da gelebilirsiniz ama Nişantaşında ne zaman ne olacağı, kimi göreceğiniz belli olmaz. "Umarım bugün tanıdığım kimseyi görmem" kıyafetinizle kimseyle karşılaşmayın diye; bizim önerimiz sade ama şık olmanız. Soğuk çay sevenlere duyrulur: Happy Tea harika!

Likes

Comments

Misk Floral Cafe İstanbul

Adres: Reşitpaşa Mah. Emirgan Sok. No:22/A

Kod: Çiçekli bir şeyler!
(Tercihen bir elbise. )

Mod: Keyif

Kendinizi Pinterestte bir fotoğrafın içinde hayal edin. Ya da etmeyin. Onun yerine; kalkın ve genç girişimcilerin hızlıca dükkanlarını dolduruğu Reşitpaşa'ya koşun. Misk'in altın rengi tabelasını sokak üzerinde gözden kaçırmayacağınıza eminim. Gitmişken bir de şeftalili eclairi deneyin!

Burası aynı zamanda bir çiçek dükkanı, gözleriniz kaçırsa da burnunuz mis(k) kokulardan burayı tanıyacaktır.

Burada gençlerin buluştuğunu unutmayın, süsünüzü abartmayın derim. Keyfinizi bozmayacak çiçekli bir elbise hatta tulumunuz varsa, Misk'te bir sabah kahvesi için mükemmel kıyafeti buldunuz demektir.

Likes

Comments