ENG


Welcome my angels to my first ever blog post, You will now be entering my life which is filled with positive energy, good vibes and colours.
Before that happens though i 'd like to properly introduce myself, So here it it.

Im 20 Years old, Born on June the 7th 1997, I originate from Piotrkow trybunalski in Poland. Flew over to England when i was only just a kid at 2 and a half years of age. My life hasn't always been picture perfect as it may seem to some. I've went through MANY hardships in life some of which got so bad that i mentally gave up and have fallen into depression , which im extramly greatful for im now out off.( more about that later though) however thanks to all the rough and tough times, its made me the person i have become today and i cant be more happier.

Im currently living in one of the most recognised places in the world which is The City Of London!, alongside the love of my life in Greenford. Unlike many of you on here i have only finished secondary school and never got to finnishing College. Work wise, my beautiful mother has her own Company that she dedicated her life to and i cannot be more proud of her, where i work alongside with her.

Fitness, Travel, Make-Up, Fashion and animals will be the main subjects/categories of my blog. As you are soon to discover my crazy burning passion for the list provided.

P.s. My blog will always be written in two languages. English & Polish

Thank You for Reading And See You In My Next Blog Post <3
Ciao!

--------------------------------------------------------------------

PL.

Witam moje Anioły na moim pierwszym wpisie do bloga. Zaczynając od tego wpisu, wstąpicie do mojego życia napełnionym pozytywna energia, Dobrymi Wibracjami i Kolorami.

Ale zanim to nastąpi Chciałabym właściwie się przedstawić.
Mam 20 lat, Urodzona 7 listopada 1997. Pochodzę z Piotrkowa Trybunalskiego w Polsce. Przyleciałam do Anglii, Kiedy byłam tylko dzieckiem w wieku 2 i pół roku. Moje życie nie zawsze było obrazem idealnym jak to się może niektórym wydawać. Przeszedłam wiele trudów w życiu, gdzie niektóre wydarzenia sprawiły, że poddałam się i wpadłam w depresję, z której na całe szczęście już wyszłam. (Więcej o tym innym razem). Pomimo wszystkiego dzięki wszystkich trudach, które przeszłam, to sprawiło z dziś, Jestem taka, jaka jestem, czyli mój obecny stan i nie mogę być szczęśliwsza.

Obecnie mieszkam w jednym najbardziej rozpoznawalnym miejscu na świecie, Którym jest Londyn obok miłości mojego życia w Greenford. W Przeciwieństwie do wielu z was tutaj ja tylko skończyłam szkole średnia i nigdy nie skończyłam College. Jeśli Chodzi o prace to moja przepiękna mama, z której nie mogę być bardziej dumna, ma własną firmę, w której pracuje razem z nią.

Fitness, Podróże, Makijaż, Moda i zwierzęta będą głównymi tematami w blogu. Jak wkrótce odkryjecie, mam szaloną pasję na tą listę.

P.s. Moj blog zawsze bedzie pisany w dwoch jezykach. W Angielskim i polskim.


Dziękuję za przeczytanie i do zobaczenia w następnym wpisie.
Ciao!

Likes

Comments