Witam wszystkich serdecznie! dzisiejszy wpis będzie dotyczył szkoły. Odpowiem na kilka ważnych pytań. Co należy zabrać? Jak zachęcić się do chodzenia do szkoły? Jak szybko się uczyć?

Jak zachęcić się do chodzenia do szkoły?

- pomyśl, że będziesz codziennie z przyjaciółmi,

- zrobicie coś razem ( nie koniecznie głupiego ),

- nie będziesz się nudził/nudziła,

- może poznasz jakiegoś fajnego chłopaka/ fajną dziewczynę.

Co należy zabrać do szkoły?

- Oczywiście zeszyty,

- podręczniki,

- różne artykuły papiernicze,

-plecak,

-chusteczki, żel antybakteryjny, mokre chusteczki,

Jak szybko się uczyć?

- nie wkuwaj tylko zrozum, wtedy łatwiej będzie się tego nauczyć,

- słuchaj na lekcji, wtedy część materiału opanujesz w szkole,

- rób fiszki, mi to pomaga,

- możesz uczyć się z koleżanką/ kolegą, wspólnie się przepytywać,

Pamiętaj uczysz się dla siebie, nie dla ocen!

Mam nadzieję, że wpis się podobał.

Julkaaa123

Zaprojektuj swój blog - wybierz jeden z mnóstwa gotowych szablonów na Nouw lub utwórz własny, metodą „wskaż i kliknij” - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Witam wszystkich serdecznie. Dzisiejszy wpis będzie dotyczył problemu znanemu wszystkim kobietą, mianowicie okresu.

Co to w ogóle jest miesiączka?

Miesiączka (menstruacja, owulacja, okres) jest to zjawisko polegające na cyklicznym złuszczaniu się nabłonka macicy (endometrium) pod wpływem charakterystycznych zmian stężenia hormonów płciowych (estrogenów i progesteronu).

Co to są bóle miesiączkowe?

Podczas miesiączki niektóre kobiety mają słabe, a niektóre silne bóle w okolicach podbrzusza.

Jak radzić sobie z bólami miesiączkowymi?

- stosować środki przeciwbólowe,

- kąpiel w ciepłej wodzie,

- delikatny masaż podbrzusza,

- leżenie z ciepłą poduszką termiczną położoną na podbrzuszu.

Cykl owulacyjny

Poza okresami ciąży i karmienia piersią u zdrowej kobiety w wieku rozrodczym miesiączka powtarza się regularnie co około 28 dni i trwa od 3 do 8 dni. Pierwsza owulacja oznacza początek okresu dojrzałości, a ostatnia menopauzę.

Podpaski

Każda kobieta mająca miesiączkę musi nosić podpaski. Można je kupić w wielu sklepach. Jest wiele rodzajów. Na pewno znajdziesz jakąś, która będzie dla ciebie najlepsza. Najlepsze są takie ze skrzydełkami. Dają one większy komfort. Polecam je. W nocy najlepiej jest założyć podpaskę stworzoną specjalnie na noc. Nie wolno pływać jak ma się podpaskę.

Jak założyć podpaskę?

Jeżeli używasz podpasek bez skrzydełek to mają one tylko jeden pasek zabezpieczający po spodniej stronie. Aby przymocować podpaskę do bielizny odklej pasek ochronny i ułóż podpaskę wzdłuż majtek, następnie dokładnie ją przyklej.

Jeśli używasz podpasek ze skrzydełkami najpierw przymocuj główną część podpaski do bielizny, a następnie odklejaj kolejno paski zabezpieczające z bocznych skrzydełek. Po odklejeniu zabezpieczeń ze skrzydełek wywiń je na zewnątrz bielizny i przyklej. Prawidłowo założona podpaska nie będzie się przemieszczać.

Jak zdjąć podpaskę?

Odklej ją i zawiń w opakowanie nowej, albo w papier toaletowy. Nie wyrzucaj jej do ubikacji tylko do specjalnego kosza.

Co ile zmieniać podpaskę?

Zależy, ale co 2-3h to na pewno, nawet jak się nie zabrudzi, bo to niehigieniczne.

Tampon

Jeżeli nie chcesz nosić podpasek to możesz nosić tampon. Tampony to najbardziej komfortowy sposób ochrony podczas okresu, zwłaszcza jeżeli w tych dniach chcesz prowadzić aktywny tryb życia. Możesz z nim pływać.

Jak założyć tampon?

Przed aplikacją tamponu koniecznie umyj ręce. Zdejmij osłonkę z tamponu. Rozprostuj sznureczek i sprawdź czy nie jest zerwany. To zdarza się bardzo rzadko, ale kiedy już się zdarzy, to możesz mieć problemy z wyjęciem go. Jedną ręką rozchyl wargi sromowe, tak aby odsłonić wejście do pochwy. Palcem wskazującym drugiej ręki wprowadź tampon do środka kierując go po łuku czyli ku górze i tyłowi. Wsuń go tak daleko jak ci się uda. Jeżeli od razu poczujesz opór to powinnaś zmienić nieco kat, pod którym go wkładasz. Prawidłowo włożony tampon powinien być niewyczuwalny. Jeżeli chodząc czujesz jego obecność oznacza to, że nie udało ci się go prawidłowo zaaplikować i powinnaś go wyjąć i włożyć nowy tampon jeszcze raz.

Jak wyjąć tampon?

To proste. Po prostu pociągnij za sznureczek, później owiń go w opakowanie nowego tamponu, albo papier toaletowy i tak samo jak podpaski nie wyrzucaj do ubikacji tylko do specjalnego kosza na takie rzeczy.

Co jaki czas zmieniać tampon?

Powinnaś zmieniać tampon co około 8h.

Mam nadzieję, że pomogłam ci choć trochę.

Julkaaa123

Likes

Comments

Witam wszystkich. Dzisiejszy wpis będzie dotyczył trądziku oraz sposobom jego zapobiegania. Jest stworzony dla nastolatek mających trądzik.

Co to jest trądzik?

Gruczoły łojowe ( szczególnie na twarzy, ramionach i plecach ) w czasie dojrzewania zwiększają wydzielanie łoju. Kiedy wydzielina zatka ujście gruczołów, przy zakażeniu tych miejsc bakteriami powstają pryszcze. Ale nie należy się tym martwić. Z tym problemem zmaga się dużo młodzieży.

Czy można malować się kiedy ma się trądzik?

To, że mając trądzik nie znaczy, że nie można się malować. Wyjątkiem są niektóre kuracje dermatologiczne, kiedy rzeczywiście poza przepisanym przez lekarza preparatem nie wolno nakładać na skórę niczego innego. Poza tymi wyjątkowym sytuacjami nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonywać makijaż i delikatnie maskować kłopoty z cerą. Warto jednak pamiętać o tym, że żaden makijaż nie ukryje trądziku na 100%. Nałożenie grubej warstwy korektorów, podkładu i pudrów tak naprawdę tylko uwypukli problemy z cerą. Poza tym mając cerę trądzikową trzeba uważnie wybierać kosmetyki, by nie wysuszyć i nie podrażnić skóry. Lepiej więc kupić kilka droższych kosmetyków, ale lepszej jakości niż dużo tanich, które zaszkodzą skórze i zapchają pory skóry.

Jak postępować z trądzikiem?

Najważniejsza jest czystość dlatego należy myć twarz delikatnie, nie pocierając jej zbyt mocno. Pod żadnym pozorem nie wolno wyciskać ani przekuwać pryszczy! To może tylko pogorszyć ich stan. Trzeba starać się żeby w ciągu dnia nie dotykać twarzy rękami. Należy też stosować kosmetyki specjalne do walki z trądzikiem.

Słońce ma dobry wpływ na trądzik.

Należy pamiętać aby być cierpliwym. Wypryski nie znikną w ciągu jednego dnia.

Jeżeli masz już trądzik to nie pozwól żeby stał się ważniejszy od ciebie. Inni nie zwracają na to aż takiej uwagi jak ty. Pomyśl o czym innym. Na przykład o tym, że masz piękne włosy, albo promienny uśmiech. Postaraj się żeby było to widać.

Jakie najlepiej kosmetyki stosować?

Ja osobiście polecam żel do mycia oczyszczająco-matujący under twenty. Mi pomaga. Oczywiście nie musi działać na wszystkich. Jest wiele kosmetyków działających na trądzik. Pamiętajcie, że lepiej kupić trochę droższy kosmetyk, ale lepszej jakości niż jakieś tanie badziewie nic nie pomagające.

Mam nadzieję, że tym wpisem chodź trochę pomogłam wam w walce z trądzikiem. Jestem pewna, że jeśli będziesz się stosować do moich rad to po pewnym czasie trądzik ci zniknie. Dziękuję wam za przeczytanie mojego wpisu. :-)

Pozdrawiam, Julkaaa123

Likes

Comments