Hejka kochani! Przychodzę do was z kolejnym wpisem i moim pierwszym tematem. Mam nadzieję,że wam sie spodoba! Słuchajcie wreszcie śnieg już powoli znika,temperatura jest wyższa i już powoli odchodzi od nas nasza zima,która w tym roku trochę nam dopiekła, a w województwie mazowieckim,zachodnio-pomorskim,dolnośląskim i opolskim uczniowie powoli żegnają się z ostatnimi dniami wolnego,w tym ja💔 Przygotowałam dla was kilka wskazówek jak łatwiej i z większą przyjemnością uczyć sie do ważnych sprawdzianów,oraz jak umiejętnie zorganizować czas po szkole,by jak najlepiej z niego skorzystać. No więc kochani zaczynamy!

1. ZORGANIZUJ SWÓJ CZAS

W organizacji czasu po szkole,mogą pomóc ci wszelkiego rodzaju plannery. Nie musisz od razu wydawać 100 złoty na notes,z przegródkami. Może byłaby to łatwiejsza opcja,ale bez problemu można własnoręcznie zwykły kalendarz/notes przerobić na profesjonalny planner. Jak już będziesz posiadać taki notes,noś go wszędzie ze sobą,zapisuj wszystkie rzeczy na bieżąco i miej pod ręką wypisane wszystkie twoje obowiązki na dany dzień. Staraj sie zaplanować swój plan dnia co do minuty,dzięki czemu jasno wyznaczysz sobie czas na przyjemności,spotkania ze znajomymi czy na oglądanie ulubionego serialu i nie zaniedbasz tym samym nauki. Planując swój dzień staraj się wyznaczać na niektóre rzeczy więcej czasu i nie będziesz czuła presji. Jak wcześniej skończysz daną czynność,to nie rób sobie przerwy tylko od razu przejdź do kolejnej i potem wieczorem zyskasz więcej czasu wolnego.

Wstawie wam filmik,gdzie jest pokazane jak fajnie można zrobić taki planner w domu:

https://www.youtube.com/watch?v=WyyLZ9F-HmY

takich filmików jest masa na yt i jestem pewna,że znajdziecie coś dla siebie :))

2. MOTYWACJA DO NAUKI

Chyba każdego z nas czasami dopada leń przed jakimś egzaminem czy testem. Brakuje nam wtedy motywacji,niby wiemy jakie mogą być konsekwencje(np dostanie 1),ale nie są one aż tak silne,żebyśmy wstali z łóżka i zaczęli sie uczyć. Ja w takim momencie staram sie myśleć o mojej przyszłości,o tym,że jak zepnę sie i nauczę się tych kilku stron to być może w przyszłości będę robiła to co kocham i przeprowadzę się do mojego wymarzonego kraju. Szczerze,w ponad połowie sytuacji takie coś na mnie działa. Ale jednak czasami łapie takiego lenia,że nawet moja przyszłość przestaje mnie obchodzić. W takich momentach oglądam filmiki na yt,które maja na celu nas zmotywować do "walki" o naszą przyszłość i powiem wam na mnie to działa :D Podam wam kilka moich ulubionych filmików i liczę,że wam też pomogą. Jak poczujecie sie po nich lepiej zmotywowani,albo macie inne ciekawe metody to piszcie w komentarzu :)

https://www.youtube.com/watch?v=SueEc7NgU10

https://www.youtube.com/watch?v=Pnl-iHy0MyY

https://www.youtube.com/watch?v=bEp0rchFsGg3. ODŁĄCZ SIE!

Często zamiast zamiast zabierać się za naukę odświeżamy fb,oglądamy kotki na yt czy bez celu przeglądamy instagrama. Telefon uniemożliwia nam skupienie się na nauce. Przychodzące powiadomienia,czy wiadomość na messengerze stają się ważniejsze i ciekawość bierze górę. Jak wyznaczysz sobie czas wyłącza dane komórkowe,telefon, a gwarantuje ci,że nauka przebiegnie sprawnie. A jesli chęć sięgniecia do telefonu jest silniejsza polecę ci kilka fajnych darmowych aplikacji na androida czy ios.

oto kilka z nich: focus lock,forest:stay focus,applock-stay focused

4. WSTAŃ WCZEŚNIEJ

Jeżeli masz problem z zakuwaniem do późna,następnego dnia wstań wcześniej niż zwykle,twój mózg będziw wypoczęty i gotowy do przyswajania wiedzy

5. ZAZNACZAJ NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE!

Badania wykazują, że aż 83% informacji zapamiętujemy przy wykorzystaniu zmysłu wzroku. Dodatkowo używając naszych ulubionych kolorów,emocjonalnie przywiążemy się do danych informacji,dzięki czemu zapamiętamy je na dłużej. Zgodnie ze statystykami stosując tą technikę twoje wyniki w nauce się poprawią o 16%! :))


Kochani powodzenia w szkole i mam nadzieję,że przydadzą wam się moje rady :D Ja właśnie kończę szykowanie do szkoły i zabieram sie za oglądanie ulubionego serialu <3, a wy jak spędzacie niedzielę? :)

buziaki,

W.

Przenieś swój blog na Nouw - teraz możesz importować swój stary blog - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Hejka Kochani! Jest to mój taki pierwszy projekt i jestem niezwykle podekscytowana! Będzie to blog o wszystkim,z radami,nowościami w świecie mody,makijażu. Również będę wstawiła wszelkiego rodzaju poradniki i lifehacki,aby żyło nam się łatwiej. To co będzie na tym blogu będzie zależało tylko i wyłącznie od was i waszych pragnień. Posty będę zamieszczala w każdy poniedziałek. Jednak w tym tygodniu kolejny będzie w czwartek. Liczę na wasze wsparcie
Na początek wstawię kilka inspiracji z mojego ukochanego Printeresta (gorąco polecam)

no to zaczynamy przygodę!
W.

  • 13 Czytelników

Likes

Comments