Header

Godmorgon på er!

Ska kasta i mig frukosten lite snabbt nu innan jag ska iväg och jobba, här kommer veckans planer:


Måndag: Jobba 07.00-14.00
Tisdag: Skola 8.30-12.00
Onsdag: Skola 13.30-15.00
Torsdag: Skola 8.30-14.30
Fredag: Jobba 14.00-21.00
Lördag: Jobba 07.00-16.30
Söndag: LEDIG

Design your blog - select from dozens of ready-made templates or make your own; simply “point & click” - click here!

  • 16 readers

Likes

Comments

Nu på eftermiddagen hjälpte Robin mig färdigt med högtalarna i bilen, det har verkligen dragit ut på tiden haha. Men nu är det fixat och klart!

Efter det hämtade jag upp Linn så tog vi våran vanliga söndagspromenad runt Illern, riktigt härligt idag trots baksmällan haha. Men solen sken och vädret var alldeles underbart!

Detta fick bli min kvällsmat idag, visste inte vad jag var sugen på riktigt och orkade inte fixa något särskilt heller så blev bara en smidig kvällsmat idag. Nu ska jag slappa framför tv:n resten av kvällen och lägga mig tidigt för att ladda upp för en ny vecka.

  • 20 readers

Likes

Comments

Jisses vilken kväll det blev igår! Vi var typ 20 personer som förfestade här hemma hos mig och hade superkul, sen gick vi ut och dansade på kvällen. Idag mår man helt klart som man förtjänar men det var det värt!

  • 43 readers

Likes

Comments

Oh yes! Fick A på inlämningen jag nämnde tidigare i veckan om hjärtsjukdomar! Det trodde jag verkligen inte för jag kände mig inte nöjd med den men det var ju toppen att det blev så haha.
Nu är det dags att sätta igång att sminka mig och välja kläder, ikväll är det party som gäller!

  • 42 readers

Likes

Comments

Tidsinställt inlägg

Igår beställde jag hem en tidig födelsedagspresent till mig själv. Det är ju ett tag kvar tills jag fyller år (17 april) men kunde inte låta bli plus att min väska jag har nu har börjat krångla i dragkedjan så behövde ändå en ny. Jag byter inte handväska särskilt ofta alls, den jag har nu tror jag att jag haft i 2,5 år ungefär om inte längre så det gjorde inget att denna nya var betydligt dyrare faktiskt. Det är jag värd!

Likes

Comments

Nu har jag äntligen krupit ner i sängen. Denna dagen har känts så lång även att den gått snabbt. Under eftermiddagen har jag städat hemma inför imorgon när det är party hos mig, tog äntligen tag i att byta ut mina julgardiner mot dom vita jag har resten av året haha. Snacka om att det dammade när jag drog bort julgardinerna!

Sen mötte jag upp Robin, hängde med när han klippte sig. Sen åkte vi hem till hans mamma och var där en stund, efter det mötte vi upp två killkompisar till Robin och käkade ute tillsammans. Efter pizzan åkte vi hem till Robin och drack kaffe och bara satt och babblade till grabbarna åkte hem. Nu har jag nyss duschat och krupit ner i sängen här hemma hos Robin. En bra start på helgen helt enkelt!

Godnatt

  • 51 readers

Likes

Comments

Nu på förmiddagen tog jag lite sovmorgon, har varit och hälsat på där jag ska ha min praktikplats och även hämtat schemat, har shoppat lite plus att jag hämtade ut ett paket med två nya jobbtunikor i fina glada färger.

Nu ska jag snart äta lunch, så får vi se om jag blir inbokad på jobb sen annars blir det en lugn ledig fredag!

  • 48 readers

Likes

Comments

Efter skolan förut har jag inte gjort alls mycket. Gick hem till Robin och hängde där några timmar, babblade och drack kaffe. Sen nu ikväll har jag kollat på några avsnitt av en serie och ätit jordgubbar. Nu ska jag sova, hur trött som helst just nu..

Godnatt

  • 53 readers

Likes

Comments

Idag var en lång skoldag. Trodde ju jag började 13.00 men precis innan jag la mig igår så fick jag veta att jah började 8.30 haha.. så idag har jag varit i skolan mellan 8.30-16.30 så just nu känner jag mig helt slut verkligen. Till största delen idag har vi mest flamsat runt i klassen men så kan det bli ibland! Härlig skoldag med massa skratt plus det underbara vädret såklart!

  • 63 readers

Likes

Comments

Gårdagens kvällsmat på översta bilden, kesoplättar med färska jordgubbar! Så himla gott var det. På eftermiddagen/kvällen igår orkade jag inte göra alls mycket, bara kollade igenom serier och slappade.

Idag fick jag sovmorgon och vaknade av mig själv lite efter åtta imorse. Bara slappat nu på förmiddagen och ska snart äta lunch tänkte jag och skriva färdigt min inlämning om hjärtsvikt.

Andra bilden är från en gång när jag strechade lite, haha önskar jag fortfarande var så vig!

  • 76 readers

Likes

Comments