Jako że do Pyrkonu pozostało 138 (tak, policzyłam to :D) postanowiłam wziąć się w końcu za swój cosplay.

Na początku chciałam zrobić kostium postaci z anime, ale po premierze The last Jedi. postanowiłam zrobić kostium z uniwersum Star Wras.

Jednak nie będę cosplay'ować żadnej postaci z filmów, komiksów, książek czy gier tylko własną fanowską postać. Zdecydowałam się na to, ponieważ po raz pierwszy będę pracować z pianką Eva, a mój kostium będzie miał tylko kilka drobnych elementów z tego materiału. A wiec do dzieła :) (podzielę cały opis pracy na kilka wpisów dla przejrzystości)


1) Na początku musimy zdjąć miarę. Ja używam metody, która jest dla mniej najbardziej wygodna i w miarę dokładna. W tym przypadku chce zrobić kawałek zbroi na przedramię. Owijamy się folią (może to być folia spożywcza). Następnie dokładnie owijamy przedramię taśmą, ale nie za ciasno (musicie przecież mieć czucie w ręce ;) ).

2) Drugim elementem jest przecięcie naszego "naramiennika". Używam do tego nożyczek. Pamiętajcie, aby zrobić to powoli i ostrożnie, by nie zrobić sobie krzywdy. Najlepiej poproście o to drugą osobę.

3) Teraz mamy gotową już formę/arkusz, która posłuży nam do wycięcia formy z pianki eva (przy okazji zdjęłam jeszcze miarę z swojej lewej łydki).

Pierwszy krok do zrobienia zbroi z pianki eva już za nami :)

W kolejnym wpisie będziemy wycinać formy.

Zapraszam i do zobaczenia :)

Likes

Comments

CZEŚĆ WSZYSTKIM!

Na początku chciałam Ci podziękować, że w ogóle czytasz ten wpis. Jest to mój pierwszy blog nad, którym chce poświęcić trochę więcej czasu i zająć się nim na POWAŻNIE.

A WIEC ZACZNIJMY OD POCZĄTKU

Mam na imię Ola i od dłuższego czasu interesuje się fotografią, filmem i multimediami. Zdecydowałam się na prowadzenie bloga, aby rozwijać swoje pasje, ale i również dzielić się nią i moimi postępami ze światem. Poza tym interesuję się literaturą, komiksami i kulturą azjatycką (myślę że pojawi się kilka wpisów na ten temat).

Mam nadzieje że choć trochę zachęciłam Cię do odwiedzania mojego bloga.

Do zobaczenia <3


Likes

Comments