Trend skandynawski to przede wszystkim naturalność i oszczędność formy. To również minimalizm zdecydowanie ograniczający, a nieraz nawet wykluczający, jakiekolwiek niuanse zdobnicze. Wydawać by się mogło, iż wyposażenie wpisujące się w koncepcję stylu skandynawskiego nie należy do zbyt interesujących. Nic bardziej mylnego. W praktyce bowiem to właśnie wygląd wprost z surowej Skandynawii cieszy się ogromną popularnością i zaciekawieniem ze strony klientów. Z kolei meblami, które są swego rodzaju produktem sztandarowy przedstawianego designu są krzesła. Kto powinien zastanowić się nad kupnem wspomnianego wyposażenia? Jakie zalety i wady posiadają krzesła wykonane w opisywanej stylistyce?

Zalety

Meble wykonane w stylu skandynawskim – jak zostało to już napomknięte – odznaczają się przede wszystkim naturalnością swojej formy. Nie oznacza to niemniej, że są one banalne lub też mało oryginalne. Wprost przeciwnie. Przykładowo krzesła w stylu skandynawskim z zasady łączą w sobie użycie trzech typów materiałów; wysokiej jakości tworzywa PP, spajających konstrukcję podzespołów stalowych i drewna. Tworzywo PP używane jest do produkcji siedzeń, natomiast drewno stanowi materiał dla nóg krzesła. Zestawienie wzmiankowanych materiałów sprawia, że skończony produkt wyróżnia się nietuzinkową rzeźbą i ponadczasowym designem. Warto przy tym wspomnieć, że przedstawiany wzór krzeseł może być z powodzeniem używany zarówno w jadalni, jak i w salonie czy nawet biurze.

Wady

Poruszając problem mebli skandynawskich trudno o wyliczenie wad tego minimalistycznego designu. Dlaczego? Albowiem w praktyce ten rodzaj umeblowania jest przede wszystkim uniwersalny i bezproblemowy w pielęgnacji. Niemniej jednak krzesła w stylu skandynawskim nie będą należytym rozwiązaniem w przypadku miłośników stylu retro. Zdecydowana większość z nich posiada bowiem nowoczesne formy, które – w połączeniu z dużą ilością różnych zdobień – nie będą przedstawiać się efektownie.

Jeśli szukasz pięknych, ponadczasowych i równocześnie oryginalnych mebli, to sięgnij po wyposażenie wykonane w stylu skandynawskim. Nie jesteś do końca przekonany co do formy sugerowanego rozwiązania? W takim razie – w pierwszej kolejności – zdecyduj się na kupno krzeseł. Dlaczego? Ponieważ w ten bardzo prosty sposób nie tylko przekonasz się do prezentowanego designu, ale też sprawdzisz na własnej skórze, jak dużo zalet posiadają wyroby wykonane odpowiednio z założeniami designu skandynawskiego.

Likes

Comments