Header

Jak bardzo przejmujesz się opinią innych? Jak bardzo opinia obcej osoby jest wstanie wpłynąć na Ciebie i Twój tok myślenia? Czy wygląd zewnętrzny jest aż tak ważny?

Człowiek czasami nie zdaje sobie sprawy jak bardzo potrafią ranić słowa czy uczynki. Nie jest świadom uczuć osoby zranionej, a przecież tak łatwo kogoś ocenić po wyglądzie, sposobie życia. Siobhan Vivian w swojej nowej książce "Fatalna lista" pokazuje losy młodych dziewczyn, które tylko wyczekują na 'fatalną' liste.

Czym jest fatalna lista? Jest to spis najpiękniejszych i najbrzydszych dziewczyn z każdego rocznika liceum Mount Washington High.

Dziewczyny, które znalazły się na lisie 'najpiękniejszych' mają zagwarantowane powodzenia u chłopaków, rozpoznawalność na korytarzach szkolnych, oraz wianuszek 'oddanych' przyjaciół. Niestety, te które znalazły się na liście 'najbrzydszych' (czasami niezasłużenie) są traktowane podle, wyzywane, wyśmiewane oraz opuszczane przez 'przyjaciół' - bo przecież, kto przyjaźniłby się z brzydulą? Wstyd!

Jak bardzo fatalna lista wpłynęła na dziewczyny? Oczywiście, fatalnie...
Sara - Zarzekała się, że lista wcale ją nie interesuje, jednak czy aby na pewno? Postanowiła, że skoro jest najbrzydsza to postara się, aby faktycznie tak było. Wypisała sobie na czole słowo 'brzydula', oraz przestała dbać o higienę osobistą.
Bridget - W końcu ktoś ją zauważył, docenił jak bardzo zmieniła się przez wakacje na 'lepsze'. Przecież osoby znajdujące się na liście najpiękniejszych muszą zasłużyć na to miano. Grube dziewczyny nie są piękne, dlatego Bridget zaczęła głodować. Najpierw, żeby zmieścić się w uroczy stój kąpielowy, następnie w suknie balową. No bo kto będzie chciał iść i tańczyć na balu z grubaską.
Jennifer - Czterokrotna zwyciężczyni najbrzydszej dziewczyny w liceum. Gdy pierwszy raz zobaczyła listę, załamała się, potem był kolejny i kolejny raz... Za każdym razem oczy całej szkoły były zwrócone na Jennifer - czy przeżyje kolejne załamanie nerwowe jak w pierwszej klasie? Współczułam tej dziewczynie... do czasu, choć w pewnym sensie ją nawet rozumiem.

Dziewczyny z liceum Mount Washington High bardzo przejmowały się opinią innych na swój temat, bo przecież jak Cie widzą tak Cie piszą. Lecz nie zawsze wygląd idzie w parze z charakterem i sposobem bycia.
Uważaj drogi czytelniku, co piszesz, mówisz, czynisz drugiej osobie, Ty poczujesz się lepiej gdy kogoś nazwiesz brzydkim, biednym, grubym - lecz osoba do której kierujesz te słowa może zostać dotknięta i w konsekwencji posunąć się do brutalnych czynów 'naprawy siebie'.

Polecam przeczytanie "Fatalnej listy", może wysuniesz jakieś wnioski z tej książki i zaczniesz myśleć na tym co mówisz i czynisz.

P.S Wybaczcie, że AŻ tyle zdradziłam Wam szczegółów z tej książki, myślę, że pomimo tego i tak po nią sięgniecie!


Choulito

Likes

Comments