Mood

Hey guys! I am finally home! I had a really bad flight and I am also quite afraid of flying as it is so when I arrived in Copenhagen I just got some food and crashed completely and fell asleep. Now I am working at an event and going to dinner with Bee afterwards! I won't be posting any pics on the blog today as it was a super stressful day and I unfortunately couldn't work on the plane! But tomorrow I will share some pics from London tomorrow!:)

Překlad:

Ahoj všichni! Tak jsem konečně doma. Měla jsem hodně nepříjemný let a jak víte, z lítání mám celkem strach, takže když jsem dorazila do Kodaně, dala jsem si jídlo a pak jsem úplně odpadla a spala. Teď mám práci na jednom eventu a později jdu na večeři s Bee. Dneska nebudu postovat žádné fotky, mám za sebou hodně stresující den a špatný let mi zabránil v letadle něco udělat. Ale zítra už se můžete těšit na nový post a fotky z posledního dne v Londýně! :)

Mějte se krásně!

Blog using your mobile phone - One of the best blogging apps on the market - Click here

Likes

Comments

Food and Coffee, London, Travels

Holaa!! Just a little update- Elizabeth is now at school doing an exam and I am in her apartment resting. Today we went to Borough Market for lunch and decided to go there in the evening as well, because we really like the area. I am leaving tomorrow morning so I just want to take it easy today and enjoy the last moments with my best friend. Here are some pics form lunch today- we first got coffee at Costa, where they have the cutest Christmas cups in the world! And then we walked around the market and ended up getting falafel. I got a spicy wrap with chilli and spicy peppers and Elizabeth got one without those things, since she can't really handle spicy food. I actually wish that mine was a bit more spicy but it's ok- I will get something hot for dinner haha.

P.S. We found Bridget Jones' apartment:)

Ahoj všichni! Zdravím vás s rychlo-článkem a pár fotkama z dnešního dopoledne. Eliz je teď ve škole, kde má zkoušku, zatímco já odpočívám u ní doma. Dneska jsme zajely do Borough Market na oběd a tak se nám tam líbilo, že jsme se rozhodly se tam po téhle krátké pauze vrátit. Protože zítra ráno už odjíždím, chci si ještě v klidu a pohodě užít londýnskou atmosféru s mojí nejlepší kamarádkou. Napřed jsme si daly kafe v Costě, která má letos ty nejsladší vánoční kelímky ze všech! Pak jsme obcházely trh, kde jsme si ze všech jídel vybraly k obědu falafel. Můj byl s chilli a pálivýma papričkama, zatímco Eliz měla jemnou verzi, protože nemá moc ráda pálivá jídla. Byl moc dobrý, i když bych si ho přála trošku pálivější, takže si asi dám něco víc chilly k večeři, haha. 

P.S. Našly jsme byt Bridget Jones! :)

We got to try this paella and it was soooo delicious!

This is Bridget Jones's apartment:)

Likes

Comments

London, Photography Tuesday, Travels

ISO 3200 F32 1/250 36mm


Good morning guys! Today is my last day in London- tomorrow early morning I am heading back to Copenhagen, but it still gives me some time to enjoy this wonderful city. Yesterday, at one point the light was absolutely amazing and I got some great shots of Big Ben and the London Eye. Unfortunately today I didn't have time to write "Photography Tuesday". But I will write the setting info to each of the images I am posting, so that you know how I set my camera and can play around with it based on what I explained LAST WEEK . Taking pictures against the sun is sometimes a bit tricky and takes practice to get right. So take your cameras, face them to the sun and try it haha. The pictures I took yesterday remind me of London from Peter Pan or some other fairytale- a bit mysterious! Enjoy!

Překlad:

Ahoj všichni! Dneska je můj poslední den v Londýně, zítra brzy ráno mířím zpátky do Kodaně. Včera v jednu chvíli bylo dokonalý světlo, takže myslím, že se fotky Big Benu a London Eye fakt povedly. Dneska jsem bohuže neměla čas napsat "Fotografické úterý", ale popsaa jsem nastavení foťáku ke každé dnešní fotce, abyste věděli, jak jsem ho nastavila a mohli si vyzkoušet zákady, které jsem vysvětlovala MINULÝ TÝDEN . Focení proti slunci není úplně jednoduché a chce to cvik, aby fotky vyšly tak, jak si přejete. Takže vemte foťáky, namiřte je na slunce a začněte, haha. Fotky, které jsem vyfotila včera, mi připomínají Londýn jako z Petera Pana, nebo nějaké jiné pohádky- je v něm trošku tajemství. Snad se vám budou líbit.

Mějte se krásně!

ISO 3200 F13 1/2500 50mm

ISO 800 F16 1/500 45mm

ISO 3200 F13 1/2500 50mm

ISO 800 F8 1/800 55mm

Likes

Comments

Food and Coffee, London

I have so many great pictures from London that I decided to share a bit more with you today. As you may have read in the previous post @byrosemaria , Elizabeth and I went to Ladurée in the afternoon to catch up before walking around London. Whenever I travel to a place where they have this amazing pastry store I always stop there one of the days. Many years ago when I was traveling through South France with my parents we stumbled upon one store and saw the inside through the window and we were like " is this soap? or some decorations?" And then we went inside to ask and we found out it was sweets and we were forever hooked. Since then when I still lived at home and traveled I always brought my mom a big box of Macaroons home. But now, I don't have anyone who loves them so much in Copenhagen so I usually stop just for a small cake in stead of buying a whole box to bring home. Yesterday I went for a chocolate and pear cake and Elizabeth got rose flavoured macaroons with cream and raspberries. I have never tasted such well balanced pastries ever in my life, accept for when at Ladurée. I think everyone should go there at least once in their life and well, make their life a bit sweeter :)

Překlad:
Mám tolik skvělých fotek z Londýna, že jsem se rozhodla dneska vydat další článek. Jak už jste možná četli v postu, @byrosemaria, šly jsme si společně osladit život do Ladurée. Kdykoli cestuju na místo, kde mají tohle úžasný cukrářství, nikdy ho neminu a aspoň jednou za dobu pobytu ho navštívím. Před lety jsme s rodičema při projíždění jižní Francií narazili právě na Laduréé, koukali jsme do výlohy a nevěděli jsme, jestli to jsou nějaká mýdla, nebo dekorace. Šli jsme se dovnitř zeptat, zjistili jsme, že je to cukrářství, no a od té doby je to láska. Když jsem ještě bydle doma v Česku, po každý jsem při cestování přivezla mamce domů velkou krabici makronek, teď ale nemám v Kodani nikoho, kdo by je miloval tak moc jako mamka a tak se vždycky zastavím spíš "jen" na dortík. Včera jsem zkusila čokoládovej a Eliz makronkovej dortík s příchutí růže, s krémem a malinama. Tyhle luxusní francouzský zákusky jsou prostě vynikající a nikde jinde jsem tak dobrý ještě neochutnala. Takže až na Ladurée při cestování narazíte, v žádným případě ho nevychte a oslďte si život, tak jako my v Londýně. . :)


Likes

Comments

Holaa!!
  • Steps: 18,667
  • Cups of Coffee: 5

Needless to say, it was a very long day yesterday. Elizabeth and I left the apartment at 10 am and got home around 21:30. We started with breakfast at Le Pain Quotidian, where I got my first HUGE cup of coffee and did some shopping on Marylebone High Street. I finally went to The White Company to get my absolutely most favourite candle in the world called Winter . After all the shopping we got a bit famished so we went to get coffee to BENUGO- a pretty nice food place close to Oxford Street. The coffee was good but OMG the service was horrible. It is crazy how bad service can ruin the experience! Then we walked some more and ended up meeting with @byrosemaria at Ladurée at the Burlington Arcade. Rose had to leave quite soon to catch her flight back to Copenhagen so Elizabeth and I went to dinner alone to China Town and then we walked to Covent Garden and the North Bank to check out Big Ben. At this point we regularly stopped for coffee not only to regain energy but also to warm up a bit, since it was soooo cold today! But even so we ended up walking all the way to Elizabeth's place- thus 15km walking distance completed today. Now I am off to another walking adventure! Talk soon.

Překlad:

  • Počet kroků: 18,667
  • Kafe: 5

Ale je třeba říct, že včera bylo kafe fakt potřeba. S Eliz jsme odešly z bytu před 10 ráno a vrátily se okolo půl 10 večer. Den jsme začaly snídaní v Le Pain Quotidian, kde jsme po objednání velkýho cappuccina dostaly spíš OBROVSKÝ cappuccino (nestěžujeme si!) a pak jsme trochu nakupovaly na Marylebone High Street. Konečně jsem se dostala do obchodu The White Company, odkud mám svojí nejmilovanější svíčku, s boží vůní a odpovídajícím názvem - Winter . Po nákupu jsme potřebovaly dobít baterky a sedly jsme si na kafe do kavárnového řetězce BENUGO. Prostředí příjemný, kafe dobrý, ale obsluha byla strašná. Znovu jsem se přesvědčila o tom, jak taková nepříjemná obsluha dokáže zkazit zážitek a celkový dojem. Po potřebné dávce kofeinu jsme se volně procházely, až jsme došly do Burlington Arcade, kde jsme měly sraz s  @byrosemaria a​ společně jsme zamířily rovnou do Ladurée. Rose pak už musela chvátat, aby stihla svůj let zpátky do Kodaně a my jsme s Eliz šly na večeři do China Town, po který jsme se ještě prošly do Covent Garden a pak směrem k Temži, podívat se na noční Big Ben. Pomalou cestou domů jsme stihly ještě další kafe, který bylo třeba nejen na energii, ale i na zahřátí, protože se celkem ochladilo. Celkově jsme dneska nachodily asi 15 kilometrů, takže si rozhodně zasloužíme odpočinek. No a taky musíme načerpat síly na zítřejší opět chodící den. 

Mějte se krásně! 


This is Elizabeth's Building- how fancy :)

Delicious breakfast and insanely big coffee in a bowl... I mean- in a bowl!

Super cool book store called Daunt Books .

Benugo- great coffee, horrible service!

Best Christmas scent in the world- Winter.

Ladurée- the sweetest place in the world!

@byrosemaria stylish as always!

Likes

Comments

Instagram@martinaze_