From Recently : My mommy and I went to shopping for our xmas tree. Then I went shopping again, but by myself! I bought gifts for my family and cousin Jasmine. // Son Zamanlardan : Annem ve ben yılbaşı ağacımız için alışverişe gittik. Sonra kendi başıma alışveriş yaptım! Ailem ve kuzenim Yasemin için hediyeler aldım.

I went to Starbucks this year so frequently. I love studying in there and making new barista friends! (Coffee cake is my fave all the time btw) // Bu sene çok sık Starbucks'a gittim. Orda ders çalışmayı ve yeni barista arkadaşlar edinmeyi çok seviyorum! (Kahveli pastaları benim en sevdiğim bu arada)


New member of family, my little girl S! Look how CUTE is she!? // Ailenin yeni üyesi, benim küçük kızım S! Baksanıza ne kadar TATLI o!?

Fall 2016 // Sonbahar 2016

Another New Member of Family, my nephew! // Ailenin Başka bir Yeni Üyesi daha, küçük yeğenim!

Here is my Halloween looks from this year. To Read it. (Last one is a Snapchat filter.) // İşte bu seneki Cadılar Bayramı makyajlarım. Okumak için. (Sonuncusu bir Snapchat filitresidir.)

So many priceless moments were made in 2016, these girls are precious. Thank you for always being my best friend cousin Jasmine, I love you! And I love you too Hande, you are not in these photos but you are always with me. // 2016'da çok fazla paha biçilemez anlar yaşandı, bu kızlar benim için çok değerli. Sana çok teşekkür ederim kuzenim Yasemin her zaman benim en yakın arkadaşım olduğun için, seni seviyorum! Ve senide çok seviyorum Hande, sen bu fotoğraflarda yoksun ama her zaman benimlesin.

Lastly, Summer of 2016... I already miss being in Antalya, being with my friends and heat. And palm trees surely! // Son olarak, 2016 yazım... Şimdiden Antalya'da olmayı, arkadaşlarımla olmayı ve sıcağı özledim. Ve palmiye ağaçlarını tabii ki!

There's my top moments of 2016. Hopefully it brought a smile to your face! What are your top moments of 2016?

Bunlar benim en önemli 2016 anlarımdı. Umarım bu sizin yüzünüzde bir gülücük oluşturtmuştur. Sizin en önemli 2016 anlarınız nedir?

Add my Snapchat : Beristenbul
Beni Snapchat'ten ekleyin : Beristenbul

Love,
Berfin

Likes

Comments


New Year's Eve is less than a week away! As it's December 26th, I thought today would be the perfect time to post my (very late) Xmas wishlist. How surprised I'm that time has passed and It's no longer summer! (I missed you my shorts and sandals...)

Yılbaşı gecesine bir haftadan az kaldı! Bugün 26 Aralık olduğuna göre benim (baya geç kalmış) yılbaşı istek listemi paylaşmak için harika zaman olduğunu düşündüm. Zamanın nasıl bu kadar hızlı geçtiği ve artık yaz olmadığı için çok şaşkınım! (Sizi özledim şortlarım ve sandaletlerim...)

I'm the kind of person who will just buy something myself If I want it really bad! The other things I want to buy are pretty expensive. So... What's better than creating a wishlist for everything I can't buy myself!? Actually I made my wishlist like a few weeks ago. I know, it can be struggle sometimes... Making decisions, choosing what you wanna have... But I did! Here is my wishlist.

Stella McCartney Falabella Fold Over Tote - I'm dying to have this bag! Black. Elegant. So handy. I saw this one in a magazine and just fell in love. This classy tote bag can be worn everyday. And it’s large enough to hold my tablet, wallet, and other essential items.

''Love, Chloe'' perfume by Chloe - I'm always a sucker for anything Chloe, you will see. I've been in love with it for over 6 years. I finished mine so I need a new one! The scent is really nice, not too strong. It's fresh and feminine. Also I adore the packaging.

Ikea Rose Gold Jansjö lamp - All I'm gonna say is ''If It's rose gold then I have to have it.''

Mac x Mariah Carey ''My Mimi'' Highlighter
It Cosmetics Bye Bye Under Eye Illumination Concealer 
Urban Decay Naked Ultimate Basics Eyeshadow palette
Gerard Cosmetics Slay All Day setting spray - I put them together because I and my makeup collection need every one of them. I need some ''new blood''! ;) This eyeshadow palette is absolutely perfect, It's high quality eyeshadows are so pigmented and easy to blend. And I don't own any setting spray can you believe it!? (I always use my rose water instead.) 

Ikea Alex Drawer Unit - Essential for everyone who has makeup collection. There's no need to say more...

Chloe Faye Shoulder bag - Faye as stolen my heart, Oh God. I love this color and the black one with suede. (Also love Chloe mini Faye backpack, check them out they're so cute!!!) It's perfect size for my purse, phone and notebook.

Fuzzy Socks - I freaking love them! When It's chilly outside, there's nothing more comforting than wearing cozy socks. They're absolutely adorable. I mean look at them! Couldn't be more festive.

Gold/Glass Mirrored Jewellery Boxes -  I really want a proper place to store my jewellery. This sleek find has been on my radar for a while. 

But, you know It's not about the presents, It's about spending time with your family and having fun together!

Ben eğer bir şeyi çok beğenirse onu kendine kendi alan biriyim! Almak istediğim diğer şeyler ise gerçekten pahalı oluyor. Bu yüzden...Kendim alamayacağım şeyleri istek listesi yapmaktan daha iyi ne olabilir ki!? Aslında ben istek listemi birkaç hafta önce hazırlamıştım. Biliyorum, bazen bu gerçekten bir karmaşa olabiliyor... Kararlar vermek, sahip olmak istediklerini seçmek... Ama ben yaptım! İşte benim listem.

Stella McCartney Falabella katlanabilen çanta - Bu çantaya sahip olmak için can atıyorum! Siyah. Zarif. Çok kullanışlı. Bunu bir dergide görmüş ve o an vurulmuştum. Bu şık çanta her gün kullanılabilir. Ve içine benim tabletimi, cüzdanımı ve önemli parçalarım için yeterince geniş.

''Love, Chloe'' Chloe parfüm - Chloe olan her şeye bayılıyorum, göreceksiniz. Bu parfümü 6 yılı geçen bir süredir seviyorum. Benimkini bitirdim o yüzden yeni bir taneye ihtiyacım var! Kokusu çok hoş, ağır değil. Taze ve kadınsı. Ayrıca görünümünede bayılıyorum.

Ikea Rose Gold Jansjö lamba - Tek söyleyebileceğim '' Eğer rose goldsa benim olmalı.''

Mac x Mariah Carey ''My Mimi'' Aydınlatıcı
It Cosmetics Bye Bye Under Eye Illumination Kapatıcı
Urban Decay Naked Ultimate Basics göz farı paleti
Gerard Cosmetics Slay All Day sabitleyici sprey - Hepsini bir arada koydum çünkü hepsine birden ben ve makyaj koleksiyonumun ihtiyacı var. ''Yeni kana'' ;) Bu göz farı paleti kesinlikle mükemmel, yüksek kaliteli farları çok pigmentli ve kolayca dağıtılabilir. Ve hiç sabitleyici bir spreyim yok inanabiliyor musunuz!? (Her zaman makyajımın üstüne gül suyumu kullanıyorum onun yerine.)

Ikea Alex keson - Makyaj koleksiyonu olan herkes için bir esas parça. Daha fazlasını demeye gerek yok...

Chloe Faye omuz çantası - Faye kalbimi çaldı, Tanrım. Bu renginide süetli olan siyah renginede bayıldım. (Ayrıca Chloe mini Faye sırt çantasınada bakmalısınız, çok tatlılar!!!) Cüzdanım, telefonum ve not defterim için mükemmel boyutta.

Yumuşak Çoraplar - Deli gibi seviyorum onları! Dışarısı soğukken yumuşacık çoraplar giymekten daha iyisi yok. Kesinlikle çok tatlılar. Baksanıza! Daha yılbaşı havasında olamazlardı.

Altın/Cam Aynalı Takı Kutusu - Takılarımı koyabileceğim uygun bir yer istiyordum. Bu şık keşif bir süredir radarımda.

Ama biliyorsunuz yılbaşı hediyelerle ilgili değil, ailenizle zaman geçirip birlikte eğlenmenizle ilgilidir!


Hope you've enjoyed my wishlist! Umarım istek listemi okurken eğlenmişsinizdir!


Read the last year's wishlist // Read Halloween 2016
Geçen yılın istek listesini okuyun // Cadılar Bayramı 2016'yı okuyun

Likes

Comments


Hey there! Hopefully you remembered that it's Halloween today, haha! 
Merhaba! Umarım bugünün Cadılar Bayramı olduğunu unutmamışsınızdır, haha!


I was so so so excited about it actually. I don't know If you can tell or not by looking at the photos on top that I'm a witch this year! Yeah, I know, such a classic... I had 3 options at first; The Vampire Diaries kinda Vampire, Glamorous Fortune Teller and Modern Witch. With a help from Can, he is black lover like me too so... I decided to be a witch. 

Bununla ilgili çok ama çok heyecanlıydım aslında. Yukarıdaki fotoğrafıma bakarak söyleyebiliyor musunuz bilmiyorum ama bu sene cadı oldum! Evet, biliyorum, çok klasik... Başta üç seçeneğim vardı; Vampir Günlükleri tarzında bir vampir, normale oranla daha şık olan bir falcı ve modern bir cadı. Can'ında yardımıyla, oda benim gibi bir siyah sever tabii ki, cadı olmaya karar verdim.You can see me as a Strigoi on top! I mean vampire. :D If you had read the Vampire Academy series you could know what I mean ;) I love Halloween! It's fun and gives me opportunity to find creative ideas for costumes. But It's not a thing that everybody celebrate and join the fun in my country, still some people do. They attend parties in Bars, Pubs, Clubs or make their own parties. I and my family love celebrating different holidays.

Beni yukarıda bir Strigoi olarak görebilirsiniz! Yani vampir. :D Eğer Vampir Akademisi serisi okumuşsanız ne demek istediğimi anlamışsınızdır ;) Cadılar Bayramını seviyorum! Eğlenceli ve kostümler için yaratıcı fikirler bulmama olanak tanıyor. Ama bu bayram benim ülkemde herkesin kutlayıp eğlendiği bir şey değil, hala bazı insanlar kutluyor. Barlardaki, Publardaki, Kulüplerdeki partilere yada kendi düzenledikleri partilere katılıyorlar. Ben ve ailem farklı bayramları kutlamayı seviyoruz.

My little and easy decorations and Halloween themed wall ;) 
Benim küçük ve basit dekorasyonlarım ve Cadılar Bayramı temalı duvar ;)


No party or photoshoot without Snapchat filters! 
Snapchat filitreleri olmadan parti yada fotoğraf çekimi olmaz!

So, what are your plans for the day? Will you go trick or treating, watch a scary movie at home with candy or are you going out on Halloween party? 

Peki senin bugün için planların ne? Şeker yada şaka yapmaya mı gidecek misin, yoksa evde oturup şeker yiyerek korku filmi mi izleyeceksin yada bir Cadılar Bayramı partisine mi gideceksin?

Likes

CommentsAs I'm going on a one week (and plus 1-2 days) holiday tomorrow, I thought I would share what I'm gonna take with me for this trip. When you are a lover of beauty products (with a huge makeup collection), taking which ones with you can be pretty tough decision. I wanted to evalute my makeup (and other products) so I pretty much just put all my holy grail pieces in the bag. So...Finally have the minimalist packing!

Yarın bir haftalık (ve bir-iki gün artı) bir tatile çıkıyor olduğum için bu yolculukta yanıma neler alacağımı sizinle paylaşabileceğimi düşündüm. Güzellik ürünlerini seven biri olunca (bir de büyük bir koleksiyonunuz varsa) sizinle gelecek ürünleri seçmek zor bir seçim olabiliyor. Makyaj malzemelerimi (ve diğer ürünleri) aza indirgemek istediğim için sadece en sevdiğim parçaları çantama attım. Sonuç olarak...minimal bir paketleme!
Makeup

Firstly choosing a foundation is probably the hardest decision to make, but I finally decided to take Rimmel London Lasting Finish Nude foundation with me. This is my perfect summer foundation as it is very lightweight and has 20 SPF (also perfect combination with Stay Matte primer) but still gives the coverage I need. I don't wear foundation on mornings because only thing I care about is having fun in the pool! ;) So It's enough for me. I've also packed my Rimmel London Stay Matte powder which sets my face but gives it a healthy looking. I think using this matte powder is better especially during this sunny days. I love this powder as it doesn't make my face look too matte and it doesn't make it look cakey. 

To add some colour and definition to my complexion, I'll be taking my Wet n Wild Coloricon Bronzer in the shade Ticket to Brazil, The Balm's Mary-Lou Manizer as a highlighter and H&M blush in the shade Apricot. All these powder products are so pigmented, trust me. For pretty and simple eyes  I'll be using my trusty Urban Decay's Naked 2 palette, it's perfect for both day and night looks, mostly the shades Bootycall, Half Baked and Chopper. As a base under them I'm gonna use Maybelline Color Tattoo, of course the On and on Bronze one. (Sometimes I add Wet n Wild Brass glitter top of them) I'm in love with goldy/bronze eye looks! I'll bring an eyelash curler because I can't be without it as well as loyal Maybelline Lash Sensational mascara. Rimmel London Brow This Way gel is a brow must-have. I definitely couldn't go anywhere without it. So easy to use! I only pick three lipsticks one of them is Wet n Wild Purty Persimmon, It's the perfect orangey-red lip color for me and the other ones are Rimmel London Moisture Renew ''Notting Hill Nude'' lipstick & The Only 1 lipstick in the shade ''Naughty Nude''.

Makyaj

İlk önce fondöteni seçmek verilecek en zor karardı ama sonunda Rimmel London Lasting Finish Nude fondötenin benimle gelmesine karar verdim. Bu benim için mükemmel yaz fondöteni çünkü ince bir yapısı olup ağırlık yapmıyor ve 20 SPF bulunduruyor (ayrıca Stay Matte bazla harika bir kombinasyonu var) ama hala istediğim yeterli kapatıcılığı sağlıyor. Sabahları fondöten sürmeyi tercih etmiyorum zaten tek aklımda olan şey havuzda eğlencenin tadını çıkarmak ;) Bu yüzden benim için yeterli. Yine Rimmel London'ın yüzümü sabitleyen hemde sağlıklı bir görünüm veren Stay Matte pudrasınıda aldım yanıma. Sanırım bu matlaştırıcı pudrayı kullanmak özellikle bu güneşli günlerde daha iyi. Yüzümü aşırı mat göstermediği ve o ''cakey'', fazla pudralı görünüme neden olmadığı için bu pudrayı seviyorum.

Cildime biraz renk ve derinlik katmak için Wet n Wild markasının Ticket to Brazil adlı Coloricon bronzlaştırıcı pudrasını, The Balm'ın Mary-Lou Manizer aydınlatıcısını ve H&M'in Apricot allığını yanıma alıyor olacağım. Tüm bu pudra ürünler fazlaca pigmentli, inanın bana. Tatlı ve sade gözler için güvenilir Urban Decay Naked 2 paletini kullanacağım, hem gece hem gündüz için uygun renkleri barındırıyor, en çok tercih ettiğim renkler ise Bootycall, Half Baked ve Chopper. Altlarına baz olarak Maybelline Color Tattoolardan On and on Bronze'u tercih ediyorum. (Bazen biraz sim için Wet n Wild Brass simi kullanıyorum) Altın/Bronz göz makyajlarına bayılıyorum! Kırpık kıvırıcımıda çantama koydum çünkü ne onsuz ne de güvenilir Maybelline Lash Sensational maskaramsız olamam.


Rimmel London Brow This Way kaş jeli kesinlikle sahip olunması gereken bir şey. Onsuz hiçbir yere gitmem. Kullanımıda çok kolay! Sadece üç tane ruj seçtim bunlardan biri Wet n Wild'ın Purty Persimmon, benim için mükemmel turuncumsu kırmızı ruj, diğerleri ise Rimmel London'ın Moisture Renew serisinden Notting Hill Nude ve The Only 1 serisinden Naughty Nude.

Top: The Balm Mary-Lou Manizer, Wet n Wild Bronzer, Wet n Wild Purty Persimmon Lipstick, Rimmel London Naughty Nude, Rimmel London Notting Hill Nude
Bottom: H&M Apricot blush, Bootycall, Half Baked, Chopper, Maybelline On and on Bronze

Üst sıra: The Balm Mary-Lou Manizer, Wet n Wild Bronzlaştırıcı, Wet n Wild Purty Persimmon ruj, Rimmel Naughty Nude ruj, Rimmel London Notting Hill Nude ruj
Alt sıra: H&M Apricot allık, Bootycall, Half Baked, Chopper, Maybelline On and on Bronze

The Balm Mary-Lou Manizer aydınlatıcı yazımı okumak için tıklayın.Body, Hair, Skincare etc.

We always look out for good sunscreens when it comes to holiday time. This summer I wanna have heahlty and good looking tanned skin without damaging my pale skin so bought Garnier Ambre Solaire Ideal Bronze spray with 30 SPF and After Sun hydrating spray with cactus extract, again Garnier. This feels really nice and cooling so hopefully it will offer some relief for my skin. 

And the other products I'll be taking are:
Garnier Micellar water
Garnier Green Tea Mattifying toner
Pielor Mango & Strawberry hand cream
Himalaya Herbals Neem mask
L'oreal Paris Casting Sunkiss Tropical spray
L'oreal Paris Elvive Extraordinary hair oil
Schwarzkopf Gliss Ultimate Repair shampoo
Watsons Conditioning Avocado treatment wax

Vücut, Saçlar, Cilt bakımı vs.

Tatil zamanı geldiğinde her zaman en iyi güneş kremlerini arıyoruz. Bu yaz sağlıklı ve güzel görünen bir bronzluk istememe rağmen açık tenime zarar vermemek ve korumak istediğim için Garnier Ambre Solaire'in 30 SPF'li İdeal Bronzluk spreyini aldım. Güneş sonrası için ise yine Garnier'in nemlendiren kaktüs özlü Güneş Sonrası spreyini aldım. Gerçekten sıktıktan sonra çok iyi ve ferahlamış hissettiriyor, cildimi rahatlatıyor.

Yanıma alacağım diğer ürünler ise:
Garnier Micellar su
Garnier Yeşil Çaylı Matlaştırıcı Tonik
Pielor Mangolu ve Çilekli el kremi
L'oreal Paris Casting Sunkiss Tropical sprey
L'oreal Paris Elseve Mucizevi saç yağı
Schwarzkopf Gliss Ultimate Repair şampuan
Watsons Conditioning Avocado treatment wax


What are your travel makeup bag tips and favourite products?

Did you read my previous post? H&M Beauty Products.


Sizin yolculuk makyaj çanta hazırlamak için önerileriniz ve favori ürünleriniz neler?

Bir önceki yazımı okudunuz mu? H&M Makyaj Ürünleri.

Likes

Comments


After I decided to purchase some of H&M's new beauty products I had to choose among them and it was the hard part because...All of them look so sleek and luxurious! Let's see what i bought...

H&M'in yeni güzellik ürünlerinden almaya karar verdikten sonra aralarından seçmeliydim ki en zor kısmı bu oldu çünkü...Hepsi çok şık ve lüks görünüyor! Hadi benim neler seçtiğime bakalım...At first, the packaging is very sophisticated and minimal with gold details even though it is plastic. None of them i tried have this chemical scent, smell good. The texture of the powder products is really smooth and blends beautifully. Also they are affordable maybe a bit high priced but their quality is very good.

I bought Pure Radiance Powder Blushers in Apricot and Pale Pink, Velvet Lip Cream in the shade Le Beau Monde, Halo Illuminiser in Golden Tan and two makeup sponges. I love the blushers, they're so pigmented. Pale Pink is the shade that can give you ''Naturally Flushed'' cheeks. Also Apricot is lovely one. It's not too vivid, perfect peach shade for especially pale complexions. Even though their matte finish, they look very pretty and natural on skin.

I fell in love with this bold red Velvet lip cream. I adore this shade, it dries down quickly as matte finish, you can easily achieve an opaque finish in 1 layer and stays long on the lip. Beautiful red shade and it's perfect to wear in Summer time. (Also I enjoy the scent of this!

Golden Tan liquid highlighter is the darkest shade of the new range. I cannot use this as a highlighter unless I'm tanned (which never happened before). So I prefer mixing this product with my (maybe palest) foundation (for darken it a little), it gives me a sun-kissed glow. But if you have medium or dark complexion you can use it before or after your foundation/BB cream. Or under your powder highlighter for a really glowy look. The thing i love about it is you can use your brush, makeup sponge or your fingertips to blend.


Öncelikle kapları plastik olmalarına rağmen gerçekten çok sofistike ve minimal duruyor altın detaylarıyla birlikte. Denediğim hiçbirinde o kimyasal koku yoktu, gayet güzel kokuyorlar. Pudra olan her ürün yumuşacık bir yapıya sahip ve çok güzel karıştırılıyor cilde. Ayrıca biraz fazla olmasına rağmen uygun fiyatlı ürünler olduklarını söyleyebilirim, kaliteliler.

Pure Radiance pudra allıklardan Apricot ve Pale Pink rengini, Velvet Lip creamlerden Le Beau Monde, Halo aydınlatıcılardan Golden Tan ve iki tane makyaj süngeri aldım. Allıkları gerçekten sevdim, çok pigmentliler.Pale Pink tam olarak size ''Kendiliğinden kızarmış'' yanakları verebilecek bir allık. Apricot'ta ayrıca çok güzel bir renk. Çok canlı değil, açık tenliler için mükemmel bir şeftali tonu. Mat bitişleri olmasına rağmen yüze doğal ve tatlı bir görünüm veriyorlar.Bu cesur kırmızı Velvet lip cream'e aşık oldum. Bu renge bayıldım, sürdüğünüzde sonuç olarak size mat bir bitiş veriyor, tek katta opak bir renk elde ediyorsunuz ve uzun süre kalıcı. Çok güzel bir kırmızı ve yazın sürmek için harika. (Kokusunuda sevdim ayrıca!)

Golden Tan likit aydınlatıcı yeni serinin en koyu tonu. Onu aydınlatıcı olarak kullanamam ta ki biraz bronzlaşana kadar (Daha önce hiç olmadı ama). Bu yüzden bu ürünü (en açık) fondötenimle (rengini biraz daha koyulaştırmak için) karıştırıyorum, bu şekilde bana aydınlık güneş tarafından öpülmüş o görünümü veriyor. Ama eğer orta veya koyu bir cilde sahipseniz bunu fondöteninizin/BB kreminizin altına ya da üstüne kullanabilirsiniz. Ya da pudra olan aydınlatıcınızın altına onu daha da güçlendirip aydınlık bir bir görünüm için sürebilirsiniz. Bu ürüne dair en sevdiğim şeyse onu fırçanız, makyaj süngeriniz yada parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz.Left to Right / Soldan Sağa: Le Beau Monde, Pale Pink, Apricot, Golden Tan

 I have now used them a couple times and I really like them! They don't absorb so much product, don't smell bad, apply everything beautifully. And the price is amazing if you're not sure if you're willing to spend a lot of money on a beauty blender, also you can have a mini sponge for concealer/corrector products. I'm going to write a full review on them also other Drugstore makeup sponges soon.

Şimdiye kadar onları birkaç kez kullanma fırsatım oldu ve gerçekten çok sevdim! Çok fazla ürün emmiyorlar, kötü kokmuyorlar ve her şeyi güzelce uygulamanızı sağlıyorlar. Ve fiyatıda oldukça iyi eğer bir Beauty Blender'a bolca para vermek isteyip istemediğinizden emin değilseniz, aynı zaman mini bir süngere daha sahip oluyorsunuz kapatıcı ürünleriniz için. Onlar ve diğer uygun fiyatlı ürünler hakkında bir yazı yazacağım yakında.

Have you tried much from the H&M beauty range?
Hiç H&M'in yeni makyaj ürünlerinden denediniz mi?

Likes

Comments

@beristenbul