•  Z zawodu jesteś architektem krajobrazu ale w życiu zajmujesz się wizażem. Kiedy nastąpił w Twoim życiu przełom, który sprawił że twoja pasja stała się twoim sposobem na życie ?


Wizaż to moja pasja . Uwielbiam malować to sprawia mi ogromną radość. Na samym początku myślałam że po skończonym kursie będę malować samą siebie . Do szkoły wizażu zapisałam się spontanicznie, głównie z myślą o przeprowadzeniu własnej metamorfozy ale tak mi się to spodobało, że postanowiłam zająć się tym na stałe. Odkryłam że właśnie to będzie moją drogą zawodową jak również ogromną pasją .Teraz nie potrafię już żyć bez kolorów.


 • Twoja droga do Mistrzostw Świata nietrwała długo, bo tylko ok 2 lat. Jak wspominasz wszystkie konkursy, w których brałaś udział wliczając oczywiście Mistrzostwa Świata w Dusseldorfie?

Każdy konkurs w którym brałam udział był dla mnie bardzo ważny . Dzięki udziałowi w Mistrzostwach miałam możliwość rozwijać się i tworzyć piękne stylizacje. Emocje konkursowe zapamiętam do końca życia. Moim tematem przewodnim w mistrzostwach Świata był Red Carpet . Makijaż na wyjątkową okazje lub wielkie wyjście .

 • Jesteś miłą, pozytywną i kreatywną osobą ale czy te cechy zawsze pomagają/ły Ci w twojej pracy ?

Dziękuję za miłe słowa. Pozytywne myślenie i radość z pracy pomaga . Często zarażam swoją energią inne wizażystki czy klientki. Trzeba być dobrym człowiekiem dużo z siebie dawać innym, być zaangażowanym w swoją pracę , ćwiczyć, trenować, rozwijać się a wtedy wszystko wydaje się Nam łatwiejsze. Malowanie to nie tylko moja praca to przede wszystkim ogromna pasja . Mój sposób na życie .                                         

                          modelka - Klaudia Kucharska z agencji Grabowska models


 • Skoro już jesteśmy przy cechach charakteru to jaką osobą powinna być według Ciebie profesjonalna wizażystka ?

Przede wszystkim powinna być kreatywna, pracowita , otwarta .Dobra wizażystka powinien mieć dużo pokory i cały czas się rozwijać. Nie bać się wyzwań. Punktualność , dyskrecja i umiejętnośc rozmowy też jest ważna w Naszej pracy.


 • Zostanie wizażystką nie zatrzymuje się tylko na ukończeniu szkół lub kursów makijażowych to ciągła nauka i poznawanie nowych trendów i technik. Czy w swoim zabieganym życiu znajdujesz czas na dalszy rozwój swoich umiejętności czy może sama wyznaczasz nowe style w makijażu ?


Nauka nigdy nie powinna się kończyć . Całe życie się uczymy i rozwijamy . Czasem jak nie pracuję i nie muszę się malować to i tak nie wytrzymuję i robię sobie np. artystyczny makijaż . Z dużą przyjemnością korzystam z pokazów i szkoleń na których mogę podpatrzeć innych wizażystów. Zainspirować się nowymi technikami i pomysłami. Każdy wizażysta ma swój niepowtarzalny styl.

 • Twój styl życia to wyjazdy na pokazy, szkolenia i prowadzenie wykładów .Jak udaje Ci się pogodzić życie prywatne z zawodowym?

Wsparcie ze strony bliskich dało mi możliwość samorealizaowania się w tym, co kocham. Niestety, wiąże się to też z tym, że mam coraz mniej czasu dla siebie i moich bliskich. Ale kocham to co robię i uwielbiam spotkania na szkoleniach z wizażystami . Dają mi dużo energii i sprawiają że moja praca ma sens.


 • Podczas Twojej kariery zawodowej udało Ci się stworzyć Twoją własną książkę ,,The art Of make-up Kreatywna sztuka makijażu ’’ Skąd pomysł na jej powstanie? Czy są jakieś ważne osoby, które się do tego przyczyniły bądź którym jesteś wdzięczna za pomoc przy tworzenia dzieła, które cieszy się świetnymi recenzjami?


O albumie makijażowym marzyłam zawsze . Wraz z Anią Ciechomską postanowiłyśmy połączyć siły i stworzyć razem stylizacje które zostały umieszczone w albumie Przede wszystkim ten album by nie powstał bez wsparcia moich bliskich i przyjaciół.. Nie tylko wsparcia finansowego ale jak również cierpliwości .Każdą wolną chwilę spędzałam na tworzeniu sesji. Wspierali mnie i dodawali mi otuchy. Również podziękowania należą się przede wszystkim gwiazdom i modelkom które brały udział w tworzeniu sesji. Bardzo wdzięczna jestem całej ekipie która tak kreatywnie i z dużą energią tworzyła ten album . Fotografowie, styliści, scenografowie, projektanci. Bo album to całe grono ludzi którzy zostawili w każdym rozdziale swoją duszę. Ogromne podziękowania należą się marce Kryolan, która została oficjalnym sponsorem.


  

                                          

                                       zdjecie z albumu ,, the art of make up''
                                              modelka: Anna Przybylska
                                               foto Karol Tomaszewski

 • Jaki rodzaj makijażu lubisz najbardziej ?

Każdy makijaż jest dla mnie wyjątkowy . Ale uwielbiam tworzyć makijaże artystyczne , szalone i pełne kolorów.

 • W swoim życiu zebrałaś dużo doświadczeń. Czy uważasz się za kobietę sukcesu ?

Czuję się spełnionym człowiekiem który kocha to co robi. Człowiekiem który kocha tworzyć i spotykać fantastycznych ludzi. Myślę że jest to sukces.

 • Dziękuję Ci bardzo za rozmowę i czas, który mi poświęciłaś
  DZIĘKUJE ZA ROZMOWĘ NIECH KOLOR ZAWSZE BĘDZIE Z WAMI ...
 

                                     

                                                      okładka albumu
                                                modelka -Paulina Mękal
                                                 foto Adam Kowalczyk Likes

Comments